Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Zeynep Mennan'dan Bir Sergi Okuması

Zeynep Mennan'dan Bir Sergi Okuması / KOL/MAC: Project MUTEN İstanbul (Galataport için bir Senaryo Önerisi)

yapi.com.tr

Toplantılar

Zeynep Mennan'dan Bir Sergi Okuması
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 26 Haziran 2006 18:30
BİTİŞ TARİHİ: 26 Haziran 2006
YER: Garanti Galeri, İstiklal Caddesi 187 Beyoğlu, İstanbul
DÜZENLEYEN: Garanti Galeri
DİĞER BİLGİLER: Söyleşiye katılmak için rezervasyon yaptırılması gerekiyor. T: (0212) 293 63 71 F: (0212) 293 83 27 E: garantigaleri@garanti.com.tr
+ Ajandama Ekle

b>Zeynep Mennan, Garanti Galeri'de sergilenen KOL/MAC: Project MUTEN İstanbul (Galataport için bir Senaryo Önerisi) üzerine bir sergi okuması yapacak. Mennan konuşmasında, "non standard paradigma"nın biyolojik ve hesaplamalı çifte özü üzerinde duracak.

Ekolojik prensiplere dayalı dinamik ve öngörülü modellemelerin mimarlığın bilgi alanında "doğallaştırma" yönünde önemli değişimlere işaret ettiğini vurgulayarak, bu yaklaşımın kentsel tasarımdaki değerini tartışacak.

Zeynep Mennan
Mimar, kuramcı ve tasarım eleştirmeni olarak çalışmalarını sürdüren Mennan, ODTÜ dışında, ENS de Fontenay-St Cloud, UCLA Critical Theory Program in Paris, University of Pennsylvania, Sci-Arc, TUDelft, RMIT gibi üniversitelerde konferanslar ve tarih-kuram seminerleri verdi, yayınlar yaptı. 2003 - 2004 tarihlerinde Paris Centre Georges Pompidou'da açılan Architectures Non Standard sergisinin yardımcı küratörlüğünü, sergi tasarımını ve sergi kataloğunun derlemesini üstlenen Mennan, 2004 yılından beri ODTÜ Mimarlık Bölümü'nde mimarlık kuramı, bilgikuram ve hesaplamalı tasarım konularında yüksek lisans ve doktora dersleri veriyor.

Hesaplamalı tasarım araştırmasının kuramsal, tarihsel ve bilgi-kuramsal haritalaması ile bilişsel bilimler ve morfojenetik araştırmalarının tasarım ve form bilgisine etkisi alanında araştırmalar yapan Mennan, bu konuda ODTÜ MATPUM' da yer alan Hesaplamalı Tasarım Araştırma Birimi'nin de kurucusu ve yöneticisidir.

Son dönem yayınları arasında: Mennan, Zeynep. "From Number to Meaning: Prospects for a Quantitative Hermeneutics", in Korkmaz, Tansel (ed.), 2005. Architecture in Turkey around 2000: Issues in Discourse and Practice. (Ankara: Chamber of Architects of Turkey) pp. 121-132; Migayrou, Fréderic and Zeynep Mennan, eds. Architectures Non Standard. Paris: Editions du Centre Pompidou, 2003; Mennan, Zeynep. "Des Formes Non Standard: Un 'Gestalt Switch'.", in Migayrou, Fréderic and Zeynep Mennan, (eds.), 2003. Architectures Non Standard. (Paris: Editions du Centre Pompidou), pp..34-41; Mennan, Zeynep. "Delicious Decay." Corrupted Biotopes_R§Sie... Architects, DD Design Document Series_05. Seoul: DAMDI Co, Ltd., 2004 yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/zeynep-mennandan-bir-sergi-okumasi_46553.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!