Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kamu İhale Kurumu Üyelerine "Kıyak Maaş"

Kamu İhale Kurumu'nda görevi sona eren üyeler maaş almaya devam edecek. Düzenleme AKP'nin önergesi ile Kamu İhale Yasa Tasarısı'na eklendi. Tasarının Meclis Genel Kurulu'ndaki görüşmeleri sırasında yapılan değişiklik "kıyak maaş" olarak yorumlandı.

CNN TürkKamu İhale Kurumu'nda görevi sona eren üyeler maaş almaya devam edecek. Düzenleme AKP'nin önergesi ile Kamu İhale Yasa Tasarısı'na eklendi. Tasarının Meclis Genel Kurulu'ndaki görüşmeleri sırasında yapılan değişiklik "kıyak maaş" olarak yorumlandı.

Buna göre, görevi sona eren kurul başkan ve üyeleri kazanılmış haklarına uygun bir kadroya atanıncaya kadar maaş sosyal hak ve yardımları almaya devam edecekler. Daha önce devlet memuru kadrosunda olmayanlara da kurul yeni bir iş bulana kadar maaş verecek. Ama bu kapsamdakiler sadece 3 ay maaş alabilecek.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Elektronik Haberleşme Yasası'nda Telekomünikasyon Kurulu başkan ve üyeleri için getirilen benzer bir düzenlemeyi kamu yararına uygun olmadığı gerekçesiyle veto etmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/-kamu-ihale-kurumu-uyelerine-kiyak-maas_64756.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!