Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Regus, Yeni Ofis Alanları Açmayı Planlıyor

Hazır ofis sistemleri konusunda 18 yıldan bu yana Türkiye pazarında faaliyet gösteren Regus, yeni ofis alanları açmayı planlıyor. Regus Türkiye Ülke Müdürü Betül Genç, firmanın çalışmaları hakkında bilgi verdi.

yapi.com.tr
 Regus, Yeni Ofis Alanları Açmayı Planlıyor

Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Adana ve Bursa gibi kentlerde 23 merkezi bulunan Regus, var olan ve açılması planlanan yeni ofis alanlarında kullandığı mobilyalarla mobilya sektörüne katkı sağlıyor. 

Regus'un mobilya sektörünü besleyen bir şirket olduğunu belirten Regus Türkiye Ülke Müdürü Betül Genç, “Ortalama bir merkezimizin bin metrekarelik brüt bir alana yerleştiğini varsayarsak, bu 700 metrekare net alana denk gelir ki, bu da Regus ofisleri olarak yaklaşık 120 kişilik alan olarak nitelendirilir. Yaklaşık olarak yatırım maliyetimizin çeyreklik oranı hareketli mobilyalar için ayrılıyor ortalama büyüklükteki bir merkezimizin mobilya maliyeti 400 bin TL gibi. Büyüme hedefimiz göz önünde bulundurulacak olursa 1 milyon USD’yi aşkın bir alımdan bahsediyoruz" dedi.

Hangi ürünler tercih ediliyor?

Regus ofislerinde kullanılan mobilyalar; ofislerde 100 kişi için masa/sandalye/keson ve tercihe göre dolap, ortak çalışma alanında ise aynı anda 40 kişinin kullanabileceği büyük/ortak çalışma masaları, dinlenme koltukları, bar masası ve sandalyeleri, mutfak oturma üniteleri, yarı kapalı çalışma alanları ve telefon odalarında kullanılan üniteler sıralanıyor.

RegusRegus Türkiye Ülke Müdürü Betül Genç

Mobilya dendiğinde başta masalar ve çalışma koltukları olmak üzere, dolaplar, keson tarzı çekmeceler, co-working alanda çeşitlilik gösteren bar masa ve tabureleri, mutfak/cafe oturma alanları, dinlenme alanı mobilyaları, sehpa ve koltuklar sıralanabileceğini belirten Betül Genç, şu bilgileri veriyor: "Halı, aydınlatma armatürleri ve perde diğer bağlantılı elemanlar olarak sıralanabilir. Tamamı için standartlarımız mevcut elbette. Halı için yanmaz özellikte olması, temizlenebilmesi, allerjiyi tetikleyici özellikte olmaması özenli kriterler. Özellikle çalışma koltuklarının ergonomik özellikleri, masa-resepsiyon deski gibi elemanların yüksekliği ve ergonomisi önemli. Tüm mobilyalar için temizlenebilir olması, renkler ve kullanılan malzemeler açısından rahatlık veren, her tür zevke hitap edebilecek seçimlerin yapılmış olması gerek."

Kültürel dokuya uygun konseptler

Ülkelere ve merkezlere göre farklılıklar olmakla birlikte standardizasyona gitmek yönünde bir tercihlerinin olduğuna dikkat çeken Genç, "Bulunduğumuz şehir ya da bölgenin kültürel dokusuna yakın  modern, canlı renklerin ağırlıklı olduğu, rahat spor ve rahat bir konsept ya da daha retro denebilecek, stil endişesi taşıyan, pastel renklerin ağırlıklı kullanıldığı bir konseptler kullanıyoruz. Yenilemeler ihtiyaç duyuldukça ama ortalama 5 yıllık periyotlarda yapılıyor denilebilir. Ayrıca dekorasyon amaçlı kullanılan objelerimiz, duvarlara astığımız görsellerimiz mevcut. Her merkezimizin lokasyonuna ve taşıdığı özelliğe göre bir konsept belirleyerek görsellerimizi ve dekorasyon amaçlı objeleri bu doğrultuda seçiyoruz. Örneğin Kanyon’da kanyon, İzmir Folkart’da körfez gibi" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/-regus-yeni-ofis-alanlari-acmayi-planliyor-_157607.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!