Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türk Mimarların Projesine Ödül

Türk mimarlar Sunay ve Günay Erdem'in Chicago için tasarladığı kamusal alan projesi ikinci olarak mansiyon ödülü aldı.

yapı.com.tr
 Türk Mimarların Projesine Ödül

Sunay Erdem ve Günay Erdem kardeşlerin Amerika projeleri hız kesmiyor. New York, San Francisco ve Minneapolis'ten sonra Erdem Mimarlar'ın Chicago'nun kamusal alanları için hazırladıkları proje de ödül aldı.

Architecture for Humanity Chicago sponsorluğunda düzenlenen "Activate2013" uluslararası yarışmaya 150 proje arasında Erdem Kardeşlerin projesi ikinci sırayı alarak mansiyon ödülüne layık görüldü.

"Harekete Geçir" sloganıyla açılan yarışmada Chicago'nun dört farklı kamusal alan için fikirler isteniyordu. Erdem Mimarlar'ın projesi kentin sanayi bölgelerinden birisi için çözümler üretiyordu. Projenin can alıcı noktası Amerikalıların Afrika'da açlık ve yoksulluğa dikkatini çekmek ve insanların yardım etme içgüdüsünü harekete geçirmek. Chicago'nun sanayi bölgelerinde kurulmasını önerdikleri enerji kasislerinden her araba geçişinde yoksul Afrikalılar için enerji üretilecektir. Bu enerji, ekmek yapımından, kitap basımına kadar farklı alanlarda kullanılarak Afrika'ya yardım sağlamasını amaçlıyor. Bu birkaç kilovatlık belki de küçük bir enerji, ama insanlık için büyük bir umut olabilir.

Erdem Kardeşler, kamusal alanlarda sosyal içerikli projeler üretmesiyle ün kazanmaya devam ediyor. Mimar Günay Erdem ve Peyzaj Mimarı Sunay Erdem kardeşlerin Türkiye ve dünya genelinde 50'ye yakın ödülü bulunmaktadır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/-turk-mimarlarin-projesine-odul_107659.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!