Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yatırım Küresel Forumu İstanbul'da Gerçekleştirilecek

G20-OECD Uluslararası Yatırım Küresel Forumu, Ekonomi Bakanlığının ev sahipliğinde 5 Ekim'de İstanbul'da gerçekleştirilecek.

yapı.com.tr/AA
 Yatırım Küresel Forumu İstanbul'da Gerçekleştirilecek

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, "Gelişen küresel ekonomide uluslararası yatırım politikaları" konulu programın açılış konuşmalarını Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve OECD Genel Sekreteri Angel Gurria yapacak. Toplantıya, 34 OECD üyesi ülkeden bakanlar, üst düzey yetkililer, iş dünyası temsilcileri ve akademisyenler katılacak.

G20 Ticaret Bakanları Toplantısı marjında düzenlenecek olan 10. Uluslararası Yatırım Küresel Forumu'nda, uluslararası yatırım politikalarının durumu tartışılıp, olası aksaklıkların tespit edilmesi ile daha tutarlı ve uyumlu ticaret ve yatırım rejimlerince desteklenen politika alternatifleri incelenecek.

Forumda, yatırım ortamının iyileştirilmesi, özel sektör yatırımlarının canlanması, büyümeyi engelleyen aksaklıkların aşılması için yapılması gereken iş birlikleri değerlendirilecek. Bölgesel ve uluslararası yatırım fırsatlarının konuşulacağı forumda, altyapı ve yenilenebilir enerji dahil yatırımların canlandırılması ele alınacak.


Hükümetler, iş dünyası, sivil toplum, akademi ve uluslararası kuruluşlar için önemli bir bilgi alışverişi fırsatı sunan Forum, daha önce Meksika (2001), Çin (2002), Güney Afrika (2003), Hindistan (2004), Brezilya (2005) ve Türkiye (2006) ile 2008 yılında itibaren ise Paris’te düzenlenmişti.

G20-OECD iş birliğinde düzenlenecek ve birçok ülkenin bakanlarının ve üst düzey yetkililerinin konuşmacı olarak yer alacağı Yatırım Küresel Forumu'ndan çıkan sonuçlar, G20 Ticaret Bakanları toplantısında da değerlendirilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/-yatirim-kuresel-forumu-istanbulda-gerceklestirilecek_135245.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!