Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

1+1'lerde Arz Fazlası Riskli'

PwC Gayrimenkul Sektörü lideri Ersun Bayraktaroğlu şehir merkezinden uzaktaki projelerde 1+1 daire arzının sıkıntı yaratacağını söyledi.

Sabah Gazetesi
1+1'lerde Arz Fazlası Riskli'

PwC Gayrimenkul Sektörü Lideri Ersun Bayraktaroğlu, özellikle şehir merkezi dışında yapılan 1+1 daire arzının ileride bir tehlike oluşturabileceğine dikkat çekti. Bayraktaroğlu, 1+1 dairelerin şu anda projeler içinde en fazla satan daireler olmasına dikkat çekerek "Bu arz çoğalırsa risk oluşturabilir. Yatırım için alınan bu daireler boş kalabilir" diye konuştu. Bayraktaroğlu, bu riskin şehir merkezine uzak yerlerde ve daire dağılımı iyi yapılmamış projelerde yaşanabileceğine dikkat çekti.

"Cahil cesareti değil"

Bayraktaroğlu, bu sene gayrimenkulde yabancı yatırımcıların geri dönüşünü beklediklerini söyleyerek 'Ancak beklenen dönüş henüz gerçekleşmedi. Yılın ikinci yarısından itibaren ticari gayrimenkul canlanır' diye konuştu. Bayraktaroğlu, alışveriş merkezlerinin bu sene yeni ortaklıklar ve el değiştirmelerin en çok yaşanacağı alan olacağını kaydetti. Türk inşaat sektörünün geçen seneden itibaren halka açılma rekoru kırdığını ve bunu çok başarılı bulduklarını söyleyen Bayraktaroğlu, "inşaatçıların halka açılma kararı cahil cesareti değil, çok çalıştılar. Üzerilerindeki damgalı gömleği çıkardılar. Yanlış algının olduğu sektöre çekidüzen verilmesi açısından çok iyi bir dönem oldu" dedi.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/1-1lerde-arz-fazlasi-riskli_85438.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!