Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

İki Tüp Tünel Yüzer Durumda

1 Milyar Avroluk İsraf İddası!

Tüp geçit inşaatında ilk tüplerin sonbaharda Boğaz’a konulması için hazırlıklar yapılırken, tüpgeçişe “bir milyar Avro israf” iddiası geldi.

Evrensel Gazetesib>Tüp geçit inşaatında ilk tüplerin sonbaharda Boğaz’a konulması için hazırlıklar yapılırken, tüpgeçişe “bir milyar Avro israf” iddiası geldi.

Sadece otolara mahsus birinci tüpgeçişin güneyinde daha uzun ikinci bir tüpgeçiş yapılmasına karar verilmesinin anlamsız olduğunu dile getiren kentbilimciler, iki ayrı tüp geçiş yerine çok amaçlı tek tüp geçiş yapılabileceğine dikkat çekiyorlar. Tüpgeçiş baştan çok amaçlı yapılsaydı maliyetin sadece yüzde 10-20 daha yüksek olacağını söyleyen kentbilimciler, şimdi ikinci bir tüpgeçiş için en az 1 milyar Avro’nun harcanacağının altını çiziyorlar.

Uzmanlar, “Lastik tekerlekli araçlarla trenler teknik nedenlerle aynı sistemde olamıyor, onun için ayrı ayrı yapıyoruz” söylemini gerçekçi bulmuyor. Kopenhag’la Malmö’yü deniz üzerinden bağlayan 17 kilometrelik Oresund geçişine dikkat çeken bilimadamları, oradaki denizaltı tünelde hem trenlerin hem de araçların aynı sistemde içerisinde yer aldığını vurguluyorlar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/1-milyar-avroluk-israf-iddasi_46366.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!