Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

1 Milyon Dolarlık Fon Proje Bekliyor

Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton, Danimarka ve İsveç’te Türk bilim adamları tarafından bilim alanında kullanılmak üzere kurulan bir fonun 1 milyar dolara ulaştığını belirterek “Şu ana kadar sadece 25 milyon doları kullanıldı. Geri kalanı proje bekliyor” dedi

Milliyet Gazetesi
1 Milyon Dolarlık Fon Proje Bekliyor

Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton, Danimarka ve İsveç’te Türk bilim adamları tarafından bilim alanında kullanılmak üzere kurulan bir fonun 1 milyar dolara ulaştığını belirterek “Şu ana kadar sadece 25 milyon doları kullanıldı. Geri kalanı proje bekliyor” dedi. Alarko, fonun, Yeşilköy’deki biyoteknoloji merkezini aldığını ve 25 milyon dolarlık yatırımla Çatalca’da bir biyoteknoloji fabrikası kurduğunu söyledi.

Boğaziçi Üniversitesi, Alvimedica ile Türk Amerikan Bilim Adamları ve Akademisyenler Derneği’nin (TASSA) katkılarıyla düzenlenen Yaşam Bilim ve Sağlık Teknolojilerinde Yenileşim ve Çözüm Ortakları Kurultayı’nda konuşan Alaton, biyoteknolojide yapılacak olan yatırımların 2020 yılında 7, 2050 yılında 18 misli daha fazla olacağına işaret etti. Bilim insanlarının çalışmalarının meyvesini vermeye başladığını ifade eden Alaton Türkiye’de de dünyanın en iyi ilaçlı stentinin yapıldığını ve mart ayında da piyasaya çıkacağını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/1-milyon-dolarlik-fon-proje-bekliyor_75196.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!