Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

1.Ulusal Genç Çatıcılar Yarışması”nda Şampiyonlar Kupayı Aldı

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER) tarafından düzenlenen "1 Ulusal Genç Çatıcılar Yarışması”nın birincileri belirlendi.

yapi.com.tr
1.Ulusal Genç Çatıcılar Yarışması”nda Şampiyonlar Kupayı Aldı

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (ÇATIDER) düzenlediği "1 Ulusal Genç Çatıcılar Yarışması"na katılan genç çatı ustaları, uygulama kalitesi, uygulama süresi, iş güvenliği ve alan temizliği açısından birinci seçilmek için yarıştı.

Çatı sektörünün gelişmesi ve kalifiye iş gücünün artması için çalışmalar yürüten ÇATIDER, İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen "1. Ulusal Genç Çatıcılar Yarışması" ile sektörün en iyi çatı ustası ekibini belirledi.

Yarışmanın geleneksel hale getirilerek, ilerleyen yıllarda Uluslararası Çatı Sanayicileri Federasyonu'nun (IFD) düzenlediği "Dünya Genç Çatıcılar Şampiyonası"na Türkiye'den katılacak takımının seçilmesi için bir hazırlık olması hedefleniyor.

Yarışmanın ürün sponsorluğunu BTM Shingle, Standart İzolasyon, Egger, Işıklar Yapı Ürünleri ve Rheinzink, maket sponsorluğunu Ytong, iş kıyafetleri sponsorluğu Wabis, mekan sponsorluğunu Demos Fuarcılık üstlendi.

Genç çatıcılar kıyasıya yarıştı, birinciler belli oldu.
İstanbul Fuar Merkezi’nde 29 Mart 2018 tarihinde düzenlenen ‘1. Ulusal Genç Çatıcılar Yarışması’nda katılımcılar 3 kişilik takımlar halinde yarıştılar. Takımlar 30 yaş altı 2 uygulamacı ve yaş sınırı olmaksızın bir takım liderinden oluştu. Yarışma, ‘kırma’ ve ‘düz’ çatılar kategorilerinde gerçekleşecek. Ekipler, en kısa zamanda, en kaliteli uygulamayı, iş güvenliği ve alan temizliğine en uygun şekilde hareket ederek tamamlamaya çalıştılar.
Toplamda 15 takım yarıştı.

Kırma çatılar;
Çinko (kenetli metallar) kategorisinde; Hüseyin Gulmammadov, Yakup Algan, Nuriddin Cumali
Kiremit(kil ve beton kiremit) kategorisinde; Osman Yıldırım, Yavuz Yıldırım, Kadir Şahin
Bitümlü Shingle uygulaması kategorisinde: Hasan Yetim, Zafer Yetim,Hakan Düşün
Düz çatılar;
Bitümlü Arduvazlı Membran kategorisinde; Cemal Yılmaz, Mustafa Yörük, Fatih Can

"Sektördeki nitelikli iş gücünün artmasına odaklandık"
ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı Adil Baştanoğlu, Türkiye’de çatı sektörünün son yıllarda teknoloji, malzeme ve uygulama açısından çok geliştiğini ancak buna rağmen halen kalifiye çalışan eksikliği yaşadıklarını belirterek şunları söyledi:

“Türkiye’de ilk kez düzenlenen Genç Çatıcılar yarışması ile ‘Türkiye’de bina çatılarının doğru malzemelerle, yetkin uygulamacılarla, standartlara ve iş güvenliği kurallarına uygun olarak oluşturulmasına dikkat çekmek’, ‘alanında başarılı ve ihtisas sahibi uygulamacıların ödüllendirilmesi yoluyla iyi uygulamaları özendirmek ve yaygınlaştırmak’ ve ‘uygulamacı, işveren ve son kullanıcıları bilinçlendirerek, sektöre çok yönlü katkı sağlamayı’ amaçlıyoruz. Çatı sektörünün en büyük kuruluşu olarak, sektörün gelişmesi ve eğitimli iş gücümüzün artmasına yönelik çok önemli çalışmalar yürütüyoruz. Üniversitelerde öğrencilere teknik eğitim, ustalara mesleki eğitim ve çatıcılık eğitimi veren öğretmenlerimize güncel uygulamalar hakkında bilgi veriyoruz. ÇATIDER’in de üye olduğu Uluslararası Çatıcılık Federasyonu’nun (International Federation For The Roofing Trade-IFD) ile ilişkilerimizi güçlendirerek son teknolojinin yanısıra eğitim sistemleri ve birçok konuda sektörümüze bilgi aktarımı yaparak, güncel gelişmeleri sektör paydaşlarımıza aktarıyoruz.”
ÇATIDER’in eğitim projeleri tüm sektörlere örnek teşkil ediyor

Ulusal Genç Çatıcılar Yarışması’nı düzenleyen ÇATIDER, sektöre değer katan birçok projeyi de hayata geçiriyor. ÇATIDER, inşaat sektöründe bir ilk olan e-öğrenme projesi ‘Yapı Okulu’ ile sektöre donanımlı yeni çalışanlar kazandırıyor. Yapı Okulu aynı zamanda yapı sektörünün tüm bileşenlerine kendi sektörel okullarını açma fırsatı da sunuyor. İsteyen sektörler Yapı Okulu bünyesinde kendi alanlarında uzaktan mesleki eğitim verebilecek.

ÇATIDER ayrıca ‘Ustalar Kulübü’ kurulması kararı alarak, firma kulüpleriyle koordineli olarak çalışmalara başladı. Öğrenci ve ustalarla etkinliklerde bilgi ve beceri artırmaya yönelik çalışmalar sürdürülüyor.

ETİKETLER: ÇATIDER
http://www.yapi.com.tr/haberler/1-ulusal-genc-caticilar-yarismasinda-sampiyonlar-kupayi-aldi_164472.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!