Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

10 Bin Avro Yatırımla Elektrik Faturasına Son!

Avrupa'nın en çok güneş alan ülkelerinden Türkiye'de, bireysel kullanım için güneşten elektrik üretmenin yolu bir süre önce açıldı. Yenilenebilir Enerji Yasası'nda yapılması beklenen son düzenlemeler sonrası Türkiye'de de ev ve işyerlerinin elektrik ihtiyaçlarını karşılayacak, güneşten beslenen küçük elektrik üretim sistemlerinin yaygınlaşması

yapi.com.tr
10 Bin Avro Yatırımla Elektrik Faturasına Son!

Avrupa'nın en çok güneş alan ülkelerinden Türkiye'de, bireysel kullanım için güneşten elektrik üretmenin yolu bir süre önce açıldı. Yenilenebilir Enerji Yasası'nda yapılması beklenen son düzenlemeler sonrası Türkiye'de de ev ve işyerlerinin elektrik ihtiyaçlarını karşılayacak, güneşten beslenen küçük elektrik üretim sistemlerinin yaygınlaşması bekleniyor. 4 kişilik bir ailenin elektrik ihtiyacını karşılayacak ve elektrik faturası ödeme yükünü yaşam boyu ortadan kaldıracak güneşten elektrik üretim sisteminin ortalama kurulum maliyeti ise 10 bin Avro.

Güneşe Derneği Başkan Yardımcısı ve Norm Enerji Sistemleri Genel Müdürü İbrahim Erkan Yenen, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın hazırladığı Güneş Enerjisi Atlası'na göre, Türkiye'nin güneşten elektrik üretim potansiyelinin, 2008 yılında ürettiği toplam elektriğin yaklaşık iki katı düzeyinde olduğunu söyledi.

Bu potansiyelin değerlendirilmesi amacı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın devlet teşviklerini artırmaya dönük yeni çalışmalar yaptığını hatırlatan Yenen, "Mevzuata dair düzenlemelerin netleşmesi sonrası bireysel tüketiciler, yoğun bir şekilde ev ve işyerlerinin çatıları ve güneş alan yerlerine güneşten elektrik üretim sistemi kurmak için talepte bulunacaklar" dedi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/10-bin-avro-yatirimla-elektrik-faturasina-son_66695.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!