Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'10 Yıldır Su Planı Yapılmıyor'

İMO Ankara Şube Başkanı Toptaş, başkentin karşı karşıya kaldığı su sıkıntsıyla ilgili olarak Anakent Belediyesi'ne yüklendi.

Cumhuriyet ANKARA
'10 Yıldır Su Planı Yapılmıyor'

nşaat Mühendisleri Odası (İMO) Ankara Şubesi Başkanı Fehmi Toptaş, Anakent Belediyesi'nin 10 yıldır su ile ilgili hiçbir plan yapmadığını belirterek, "Ankaralılardan alınan su paraları, su yatırımı yerine ulaşım işleri için kullanıldı. Geçen sene çok faydalı olmayan bir baraj inşaatı başladı. Bu baraj depolama barajı niteliğindeydi" dedi.

İMO Ankara Şube Başkanı Toptaş, başkentin karşı karşıya kaldığı su sıkıntsıyla ilgili olarak Anakent Belediyesi'ne yüklendi. Anakent Belediyesi'ni başkentte yaşanan su sıkıntısı ile ilgili kalıcı bir önlem almadığına dikkat çeken Toptaş, barajlarda birkaç aylık su bulunduğunu ve bu duruma kısa vadede bir çözüm üretilemeyeceğini ifade etti. Ankara'da yaşanan su sıkıntısının belediyenin tedbirsizliği sonucu ortaya çıktığını belirten Toptaş, şunları söyledi:

"Başkent olması nedeniyle Ankara'da bu tür sıkıntıların yaşanmaması gerekir. Özellikle büyük şehirlerde yerel yönetimlerin tüm sektörlerde geleceğe yönelik planlarının olması gerekir. Ve bu planların halk tarafından bilinmesi gerekmektedir. Ancak Ankara'da bütün bunlar halk tarafından bilinmiyor daha doğrusu ilan edilmiyor. Dolayısıyla bir sorunla karşılaşıldığında panik havası yaşanıyor. Bu panik havasında acele yapılan işlerde mutlaka eksiklikler, aksaklıklar hatta yanlışlar olabiliyor."

Ankara'nın şu an kullandığı içme suyunun kente en ucuz şekilde ulaştırıldığını, buna karşın Ankara'nın Türkiye'de en pahalı su kullanan şehirlerinden birisi olduğunu dile getiren Toptaş, "Gelecekte su daha da pahalı olacak. Bunun nedeni ise Kızılırmak'tan su getirirken kullanılacak olan enerjinin ve yeni hattın maliyetinin faturalara yansıtılmasıdır" dedi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/10-yildir-su-plani-yapilmiyor_55417.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!