Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'100 Binlik İmar Planı Anayasa Olacak Kişiye ve Kuruma Göre Değişmeyecek'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Daha önce yapılan planlar gibi bu planın da kişilere ve kurumlara göre değiştirilmesini istemiyoruz. Bu nedenle yapılan itirazlar üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. /100.000'lik planı bir anayasa haline getirmeyi planlıyoruz ve bundan sonra kişiye ya da kuruma göre planların değiştirilmemesini

Sabah Gazetesi
'100 Binlik İmar Planı Anayasa Olacak Kişiye ve Kuruma Göre Değişmeyecek'

İstanbul'un yeni 1/100.000'lik imar planı tartışmaları uzun süredir yapılıyor ve itirazlar devam ediyor. İstanbul'daki sanayi tesislerini yakından ilgilendiren ve hatta bazılarını yeşil alan içinde bırakan plan ile ilgili olarak Sabah'ın sorularını yanıtlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Daha önce yapılan planlar gibi bu planın da kişilere ve kurumlara göre değiştirilmesini istemiyoruz. Bu nedenle yapılan itirazlar üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. /100.000'lik planı bir anayasa haline getirmeyi planlıyoruz ve bundan sonra kişiye ya da kuruma göre planların değiştirilmemesini sağlamak istiyoruz" diye konuştu.

Yeni plan ile ilgili olarak birçok bakanlık ile görüştüklerini de söyleyen Topbaş, son çalışmaların ardından sanayi tesislerinin şehir dışına çıkarılmamasını sağlayacaklarını da belirtti. Topbaş ayrıca çalışmaların uzun sürmesini beklediklerini de kaydederek, "Bir çok kurumun görüşleri alınıyor. Süreci kısaltmak için gerekenleri yapmaya çalışıyoruz" dedi. Topbaş, 1/25.000'lik plan üzerinde üzerinde de çalışmaların devam ettiğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/100-binlik-imar-plani-anayasa-olacak-kisiye-ve-kuruma-gore-degismeyecek_76567.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!