Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

100 TL Çelik için 20 TL Fark Fiyatı

Fiyat Farkı Kararnamesi'nde yer alan formüle göre, 2008'den önce ihalesi yapılan yapım işlerinde, 100 liralık "beton çelik çubuğu ve hasır çelik" kullanımı için aylık ortalama 20 lira ek fiyat farkı ödenecek.

Referans GazetesiFiyat Farkı Kararnamesi'nde yer alan formüle göre, 2008'den önce ihalesi yapılan yapım işlerinde, 100 liralık "beton çelik çubuğu ve hasır çelik" kullanımı için aylık ortalama 20 lira ek fiyat farkı ödenecek.
   
Edinilen bilgiye göre, fiyat farkı kararnamesi, ihalesi, Kamu İhale Kanuna göre 31 Mayıs 2008 tarihinden önce yapılan yapım işlerini kapsayacak. Bu çerçevede ilave fiyat farkı, 1 Ocak 2008-30 Ağustos 2008 tarihleri arasında kullanılan demir ve demir ürünlerinden "düz ve nervürlü beton çelik çubuğu, hasır çelik, köşebent, lama, sac, çelik boru, her çeşit profil demiri ile ray" için ödenecek.

Ödenecek tutarlar, "beklenmeyen fiyat artışı" esas alınarak, aylar itibariyle ilave fiyat farkı formülüne göre hesaplanacak. Tutarın eksi çıktığı aylara ilişkin herhangi bir kesinti uygulanmayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/100-tl-celik-icin-20-tl-fark-fiyati_65675.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!