Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

11 Yıl Sonra Temeli Atıldı

İstanbul’da afetleri önleme, hazırlık, acil müdahale ve iyileştirme aşamalarında görev yapacak merkezin temeli 17 Ağustos 1999 büyük Marmara depreminin üzerinden geçen 11 yıl sonra atıldı. İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında ihalesi yapılan İl Afet ve Acil Durumu Müdürlüğü Komuta Kontrol Merkezi’nin

Cumhuriyet Gazetesi
11 Yıl Sonra Temeli Atıldı

STRONG>İstanbul’da afetleri önleme, hazırlık, acil müdahale ve iyileştirme aşamalarında görev yapacak merkezin temeli 17 Ağustos 1999 büyük Marmara depreminin üzerinden geçen 11 yıl sonra atıldı.


İl Afet ve Acil Durumu Müdürlüğü Komuta Kontrol Merkezi’nin Hasdal’da inşaatı başladı.

İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında ihalesi yapılan İl Afet ve Acil Durumu Müdürlüğü Komuta Kontrol Merkezi’nin Hasdal mevkiindeki inşaatı başladı.

İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda, İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) tarafından, İSMEP projesi çerçevesinde inşa edilecek Komuta Kontrol Merkezi, 10 bin metrekarelik alan üzerinde yükselecek. Hasdal’da inşaatına başlanan bina hizmete girdiğinde, valilik makamının bitişiğindeki mevcut İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Asya yakasında yapılması planlanan bina birbirlerini teknolojik olarak yedekleyeceğinden, hizmet kesintisiz sürdürülecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/11-yil-sonra-temeli-atildi_81182.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!