Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

117 Kaçak Yapıyı Yıkmaya Talipli Yok

Seyhan Belediyesi'nin toplam 30 bin 169 metrekare inşaat alanına sahip 117 ruhsatsız inşaatın yıkım ihalesine teklif veren firma olmayınca, Başkan Yardımcısı Muhlis Köse başkanlığındaki ihale komisyonu ihalenin yeniden değerlendirilmesine karar verdi.

Vatan Gazetesib>Seyhan Belediyesi'nin toplam 30 bin 169 metrekare inşaat alanına sahip 117 ruhsatsız inşaatın yıkım ihalesine teklif veren firma olmayınca, Başkan Yardımcısı Muhlis Köse başkanlığındaki ihale komisyonu ihalenin yeniden değerlendirilmesine karar verdi.

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bülent Özülkü'nün 20 katlı apartmanının da yer aldığı yıkım ihalesine, söz konusu kaçak yapıyla ilgili arsa sahiplerinden emekli doktor Dinçer Yiğenoğlu katılıp, şikayet dilekçesi vermek istedi. Yiğenoğlu'nun ihale komisyonunun olduğu salona girmesini güvenlik görevlileri engelledi. Muhlis Köse, şikayet dilekçesinin kabulü için Yiğenoğlu'nu yazı işlerine yönlendirdi. Yiğenoğlu, Özülkü'nün sahibi olduğu Aykent İnşaat tarafından yapılan Cemalpaşa Mahallesi Celalettin Seyhan İlköğretim Okulu yanındaki apartmanla ilgili 1998 tarihli Encümen yıkım kararında projeye aykırı inşaat alanının 2001 metrekare olarak belirtildiğini hatırlatıp, 500 bin dolar değerindeki iki dairesinin Özülkü tarafından verilmemesi üzerine yıkımın yapılmasını istedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hasan Gülşen, daha önce 9 Temmuz'da yapılan ve talipli çıkmayan yıkım ihalesiyle ilgili eleştirilerinde Seyhan Belediyesi yönetiminin hapisten kurtulma formülü aradığını iddia etmişti. Gülşen, "İhale şartnamesi o kadar ağır ki, hiç kimse ihaleye giremez, zaten girmesi de hedeflenmemiştir. Bu şartname, ceza kanunundan kurtulmak için kanuna karşı bir hiledir" diye suçlamada bulunmuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/117-kacak-yapiyi-yikmaya-talipli-yok_49524.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!