Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

12 Fakülte ve Rektörlük Binasını Milli Eğitim Yaptıracak

MEB, yeni kurulan üniversiteler arasından ihtiyacı olan 12 üniversiteyi belirleyerek rektörlük ve fakülte binaları yapacak. MEB'in projesinin uygulanacağı üniversiteler şunlar: Adıyaman, Osmaniye Korkutata, Mardin Artuklu, Batman, Muş Alparslan, Bingöl, Ordu, Giresun, Amasya, Çankırı Karatekin, Burdur Mehmet Akif Ersoy ve Karaman Karamanoğlu

Zaman Gazetesi
12 Fakülte ve Rektörlük Binasını Milli Eğitim Yaptıracak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni kurulan üniversiteler arasından ihtiyacı olan 12 üniversiteyi belirleyerek rektörlük ve fakülte binaları yapacak. MEB'in projesinin uygulanacağı üniversiteler şunlar: Adıyaman, Osmaniye Korkutata, Mardin Artuklu, Batman, Muş Alparslan, Bingöl, Ordu, Giresun, Amasya, Çankırı Karatekin, Burdur Mehmet Akif Ersoy ve Karaman Karamanoğlu Mehmetbey üniversiteleri.

Projeye ilişkin MEB Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Abdussamet Arslan'ın yaptığı açıklamada, bakanlığın okulöncesi eğitimden üniversite eğitiminin sonuna kadar anayasal olarak sorumlu olduğu ifade edildi. Yeni açılan üniversitelere duyulan ihtiyacı anlatan Arslan, üniversite açılmasına bir yerden başlanılması gerektiğini, eksiklerin zamanla giderileceğini belirtti. Arslan, üniversitelerin bulundukları bölgeye, kültür ve ilim adına, vatandaşına, sosyal hayatına kazanımlar sağlayacaklarına inandıklarını anlattı.

Yeni kurulan bazı üniversitelere hayırseverlerden de destek geldiğini belirten Arslan, "Örneğin, Bitlis Üniversitesi'ni Eren Holding üstlendi, Ağrı'daki üniversiteyi İbrahim Çeçen grubu üstlendi. Üniversitelerin tamamını yapmanın ötesinde, birer fakülte yapmak isteyen hayırseverlerden tutun da yardım etmek isteyen birçok vatandaşımız var. Böyle olunca yeni üniversiteler epeyce destek aldı." dedi. Yeni kurulan üniversiteler arasında ihtiyacı bulunan 12 üniversite tespit ettiklerini belirten Arslan, projelerin 5'inin fakülte binası, 7'sinin rektörlük binası olduğunu söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/12-fakulte-ve-rektorluk-binasini-milli-egitim-yaptiracak_63904.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!