Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

12 Katlı Dev Merkez

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) 6-7 Ekim 2009 tarihinde yapacağı toplantı öncesi Harbiye Kongre Vadisi inşaatında çalışmalar hızlandı. 15 Ağustos’ta biteceği belirtilen Kongre Vadisi’nde 3 bin kişi 24 saat esasına göre çalışıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce Taca İnşaat Ticaret Limited Şirketi ile Sembol İnşaat ortak girişimine ihale edilen

Gazete Vatan
12 Katlı Dev Merkez

Kongre Vadisi’nde tüm yapıların inşaatları tamamlandı. Sadece iç düzenlemeleri kalan vadiyi 6-7 Ekim’de yapılacak IMF toplantısına hazır hale getirmek için 3 bin kişi gece güdüz çalışıyor

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) 6-7 Ekim 2009 tarihinde yapacağı toplantı öncesi Harbiye Kongre Vadisi inşaatında çalışmalar hızlandı. 15 Ağustos’ta biteceği belirtilen Kongre Vadisi’nde 3 bin kişi 24 saat esasına göre çalışıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce Taca İnşaat Ticaret Limited Şirketi ile Sembol İnşaat ortak girişimine ihale edilen Kongre Vadisi’nde bütün yapıların inşaatı tamamlandı. Geriye ise sadece iç düzenlemeler kaldı.

VATAN, gece saatlerinde şantiyeye giderek, çalışmaları yerinde izledi. Şantiye Şefi Barış Arıcan, hiç durmadan çalıştıklarını ifade ederek şunları söyledi: “15’i kadın toplam 55 mühendis ve 3 bin çalışanla İstanbul’a bir eser kazandırmak için çalışıyoruz. Projenin beyin takımı çok genç, yaş ortalamamız 32. Böyle genç bir kadroyla çok işlevli bir yapıyı inşa ettik. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’ni de bu yapının içinde yeniden canlandırdık. Burası Türkiye’nin tüm dünyaya vermiş olduğu bir sözdü. Bu işi başarmak bize mutluluk verdi.” Kongre vadisinin özelliklerine de değinen Arıcan, “Projeyi dünya standartlarına göre düzenledik. IMF toplantısı için ise çağın gereklerine göre daha işlevsel bir yapı inşa ettik. Tüm aşamalarda son teknolojiyi kullandık” dedi.

12 katlı dev merkez

7’si yer altında 5 katı da yer üstünde olmak üzere 12 katlı inşa edilen kongre merkezinde 3 bin 500 kişilik büyük kongre salonu, 4 bin metre karelik 5 tane çok amaçlı salon, 1000 adet ofis, 11 toplantı salonu, 3 bin metre karelik fuaye alanı, 31 bin 800 metrekarelik çok amaçlı alan ve 860 araçlık otopark yer alıyor. Kongre Vadisi içinde bulunan Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde ise 600 kişilik tiyatro salonu ve Şehir Tiyatroları Müdürlüğü ofisleri yer alıyor. 119 bin 560 metre kare inşaat alanı olan Kongre Vadisi 23.8 milyon TL’ye mal oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/12-katli-dev-merkez-_71256.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!