Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

12 Metrelik Otobüsler Geliyor

Koç Grubu şirketlerinden Otokar, şehir içi yolcu taşımacılığı için tasarladığı 12 metre uzunluğundaki yeni otobüs serisi 'Kent'i satışa sundu. Kriz döneminde yatırımlarını aksatmadan devam ettirdiklerini söyleyen Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, "Askeri araç tasarımından kazandığımız deneyimi 'Kent'le halk otobüsüne yansıttık" diye konuştu.

Hürriyet Gazetesi
12 Metrelik Otobüsler Geliyor

Koç Grubu şirketlerinden Otokar, şehir içi yolcu taşımacılığı için tasarladığı 12 metre uzunluğundaki yeni otobüs serisi 'Kent'i satışa sundu. Kriz döneminde yatırımlarını aksatmadan devam ettirdiklerini söyleyen Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, "Askeri araç tasarımından kazandığımız deneyimi 'Kent'le halk otobüsüne yansıttık" diye konuştu. Görgüç, krizden en ez etkilenen firmalardan biri olduklarını bunu da Kent’i geliştirerek ortaya koyduklarını söyledi.

550 milyon dolar

Otokar’ın 9 metrelik Doruk ve 7 metrelik Sultan markalı küçük otobüslerinden sonra ilk 12 metrelik şehiriçi otobüsü 'Kent' Rahmi Koç Müzesi’nde gerçekleşen tanıtımın ardından satışa sunuldu. Serdar Görgüç, Ar-Ge çalışmalarıyla Türkiye’nin ihtiyaçlarına cevap veren araçlar ürettiklerini belirterek, "Kent modeli ile toplu taşımacılık sınıfında ürün yelpazemizi tamamladık" dedi. 2005 yılından bu yana artan cirolarıyla 2008’de bir önceki yıla göre yüzde 12’lik büyüme gösterdiklerini vurgulayan Görgüç, şöyle konuştu: "2008’de ciromız 479 milyon TL’ye ulaşırken, kârımız 34.8 milyon TL oldu. Aynı dönemde 115 milyon dolarlık ihracat gerçcekleştirdik. 2009 yılı ciro hedefimiz 550 milyon dolar."24 ayda geliştirildi

Tüm ürünlerinde olduğu gibi Kent otobüs serisinin de Türk tasarımcı ve mühendislerin eseri olduğunu ifade eden Görgüç, "Otokar olarak askeri araçları üretirken edindiğimiz deneyimi ve güvenlik tecrübesini halk otobüsüne de yansıttık. Bilgisayar ortamında gerçekleştirdiğimiz kaza simulasyonlarıyla daha sağlam bir otobüs geliştirdik" diye konuştu. Kent serisi ile şehiriçi yolcu taşımacılığında pazar liderliğini hedeflediklerini de kaydeden Görgüç, bu yıl 650 adetlik Kent satışı yapmayı planladıklarını, 7 ve 9 metrelik modellerin halk otobüsü versiyonlarında ise yüzde 67 ile pazar lideri olduklarını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/12-metrelik-otobusler-geliyor_70426.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!