Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

13 Aralık'ta Temel Atılacak

Ege-Koop'un, Ege Üniversitesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiği 395 konutluk Ege-Koop 25. Yıl Konutları Projesi'nin temeli hafta sonu atılıyor. Ege-Koop, yeni projesini, Bayraklı sınırları içerisinde sıfırdan başlayıp altyapısından üstyapısına ve çevre düzenine kadar her şeyiyle tamamladığı Karşıyaka Körfez Evleri Projesi'nin yanında

Yeni Asır Gazetesi
13 Aralık'ta Temel Atılacak

Ege-Koop'un, Ege Üniversitesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiği 395 konutluk Ege-Koop 25. Yıl Konutları Projesi'nin temeli hafta sonu atılıyor. Ege-Koop, yeni projesini, Bayraklı sınırları içerisinde sıfırdan başlayıp altyapısından üstyapısına ve çevre düzenine kadar her şeyiyle tamamladığı Karşıyaka Körfez Evleri Projesi'nin yanında gerçekleştiriyor. Ege Üniversitesi'nin desteğiyle yapılan, körfez manzaralı Ege-Koop 25. Yıl Konutları'nın temel atma törenine İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç'ın da katılması bekleniyor.

Üniversite kenti

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, 2 tip projenin uygulanacağı 13 blok ve 395 konuttan oluşan Ege-Koop 25. Yıl Konutları'nın 13 Aralık 2009 Pazar günü saat 13.00'te gerçekleştirilecek temel atma törenine tüm İzmirlileri davet ettiğini söyledi. Hüseyin Aslan, "Türkiye'nin ilk üniversite kenti" Ege Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülen 395 konutluk Ege-Koop 25. Yıl Konutları'nda 2-3 yıl öncesinin maliyetleri üzerinden inşaatları tamamlama hedefiyle yola çıktıklarını söyledi.

Krize meydan okuyan projelerini 2 yıl gibi kısa bir sürede tamamlamayı hedeflediklerini belirten Aslan, "İnşaat sektöründeki kriz ortamında bu proje 60 milyon liralık can suyu olacak nitelikte" dedi. İzmir Körfezi'nin tüm güzelliğini sakinlerine sunacak olan 25. Yıl Konutları, Ege Üniversitesi'ne 10 kilometre, Bornova'dan başlayıp, Çiğli'ye kadar uzatılan Kuzey Çevre Yolu'na 2 dakika, Karşıyaka Vapur İskelesi'ne 4 kilometre, Bayraklı Dünya Barış Anıtı'na 300 metre yakınlıkta yer alıyor. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/13-aralikta-temel-atilacak_74906.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!