Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

147 Hastene Güçlendirilmeyi Bekliyor

CHP Adana Milletvekili Hulusi Güvel’in yazılı soru önergesini yanıtlayan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hastanelerin depreme dayanıklılığı için yapılan çalışmaları anlattı. 2002-2008 yılları arasında Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlarından 265’inde Deprem Dayanıklılık Analizi yapıldığını belirten Akdağ, bu güne kadar güçlendirme yapılan hastane

Radikal Gazetesi
147 Hastene Güçlendirilmeyi Bekliyor

CHP Adana Milletvekili Hulusi Güvel’in yazılı soru önergesini yanıtlayan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hastanelerin depreme dayanıklılığı için yapılan çalışmaları anlattı. 2002-2008 yılları arasında Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlarından 265’inde Deprem Dayanıklılık Analizi yapıldığını belirten Akdağ, bu güne kadar güçlendirme yapılan hastane sayısının 30 olduğunu söyledi. Akdağ, 147 hastanenin de güçlendirilmeyi beklediğini anlattı. Akdağ, “Tüm özel hastanelerin depreme dayanıklı olduklarına dair raporları mevcut” dedi.

Akdağ, ‘Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları’ hakkında da bilgi veren Akdağ, bu kuruluşların açıldığı binaların,  sağlık kurumu açılmak üzere yapılmadığını belirtti. Akdağ, İl Sağlık Müdürlükleri’nce ruhsatlandırılan ve halen hizmet veren kuruluşlardan kaç tanesinin depreme dayanıklı olduğuna dair bakanlığın elinde sayısal bir çalışma bulunmadığını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/147-hastene-guclendirilmeyi-bekliyor_66981.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!