Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

15 Kent Marka Haline Gelecek

Günay, Türkiye Turizm Stratejisi 2023 ve Türkiye Turizm Stratejisi Eylem Planı kapsamında (2007-2013) 15 kent ‘Marka Kent’in olacağını söyledi. Günay marka haline gelecek 15 kenti, Adıyaman, Amasya, Bursa, Edirne, Gaziantep, Hatay, Konya, Kütahya, Manisa, Nevşehir, Kars, Mardin, Sivas, Şanlıurfa ve Trabzon olarak sıraladı.

Radikal Gazetesi
15 Kent Marka Haline Gelecek

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Gaziantep’in de aralarında bulunduğu 15 kentin turizmde marka olacağını söyledi. Bakan Günay’ın MHP Gaziantep Milletvekili Hasan Özdemir’in yazılı soru önergesine verdiği yanıta göre bakanlık ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan protokol kapsamında, belediyenin başladığı müze çalışması için 2008 yılı yatırım programından 2 milyon 50 bin lira ödenek aktarıldı. 2009 yılı yatırım programında da Zeugma Müzesi Teşhir Tanzimi ve Çevre Düzenleme Projesi yapımı için 100 bin lira ödenek ayrıldı. 

Günay, Türkiye Turizm Stratejisi 2023 ve Türkiye Turizm Stratejisi Eylem Planı kapsamında  (2007-2013) 15 kent ‘Marka Kent’in olacağını söyledi. Günay marka haline gelecek 15 kenti, Adıyaman, Amasya, Bursa, Edirne, Gaziantep, Hatay, Konya, Kütahya, Manisa, Nevşehir, Kars, Mardin, Sivas, Şanlıurfa ve Trabzon olarak sıraladı. Bu şehirlerde Markalaşma Komitesi kurulduğunu anlatan Günay, Gaziantep’in de markalaşırken Zeugma (Belkıs) Mozaikleri’ni tanıtacağını belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/15-kent-marka-haline-gelecek_69141.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!