Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

15 Trilyonluk Proje

Denizli Belediyesi'nin en büyük projelerinden biri olan ve Yenişehir Bölgesi ile Çamlık Bölgesi'ni birbirine bağlayan Askeri Saha Geçiş Yolu tamaml

Yeni Asır
15 Trilyonluk Proje

b>Denizli Belediyesi'nin en büyük projelerinden biri olan ve Yenişehir Bölgesi ile Çamlık Bölgesi'ni birbirine bağlayan Askeri Saha Geçiş Yolu tamamlanıyor.
15 trilyon liraya malolacağı belirtilen proje içinde yer alan Ulus Kavşağı'nda yol seviyesine yakın geçen ana su boruları, araç geçişlerinden etkilenmemeleri için derine alınıyor.

Hizmete giriyor
Belediye Başkanı Ali Aygören, Askeri Saha Geçiş Yolu'nun bir bölümünün önümüzdeki günlerde hizmete sokulacağını ifade etti. Askeri Saha Geçiş Yolu Projesinin 2.5 yıl gibi kısa bir süre içerisinde yüzde 70'inin tamamlandığını kaydeden Başkan Aygören, "Bu proje ile Denizli merkez ulaşımına büyük rahatlatma sağlayacağız" dedi.
Denizli'nin Kuzey Bölümü ile Merkez ve Güney Bölümü arasında bir 'şah damarı' açtıklarını ve trafiğin rahatlayıp, geçişlerin kolaylaşacağını söyleyen Başkan Ali Aygören, şunları söyledi:

Perdeler yapılacak
"Ulus Kavşağı'nda yol kotu sıfır olmak üzere kavşak düzenlemesi yapılacak ve Askeri Bölge girişine doğru devam edecektir. Ulus Kavşağı ile Askeri Bölge girişi arasından geçmekte olan içme suyu hatları mevcut hali ile yol yapımına engel teşkil ettiği için hatlar daha derine alınıyor. Hatların daha derin kota alınması tamamlandıktan sonra yol sınırını oluşturan kenar perdeler yapılacaktır" dedi.
Yağmur sularının drenajını sağlamak için yol orta refüjüne betonarme büzler döşenmesine devam edileceğini belirten Başkan Aygören, şu bilgileri verdi:
"Bugün itibariyle 3 kilometrelik Ulus Kavşağı-Servergazi Beldesi arasının 1700 metresi döşenmiş ve 1093 metre daha yağmur suyu büzü de döşenecektir.

Yağmur suları kanala akacak
Yüzey yağmur sularını toplamak için yolun iki kenarına açık kanal inşa edileceğini ifade eden Başkan Aygören şunları söyledi:
"Açık kanallarda toplanan yağmur suları 24 noktadan yol orta refüjüne deşarj edilmek sureti ile yol yapısı yağmur sularından korunacaktır. Daha sonra Ege Ordu Komutanlığı ile yapılan protokol gereği üst geçitlerin yapımına başlanacaktır. Yol alt temel ve üst temel inşaatlarının sonrası yol orta refüjü yapılacaktır. En sonunda yol üst kaplaması yapılacak ve inşaatımız tamamlanmış olacaktır. Hedefimiz bu projeyi en kısa zamanda Denizli halkının hizmetine sunmaktır."
Yol inşaatında yapılan menfezler, istinat perdeleri, yol dolgusunu koruma ve gölet alanı ıslahı için yapılan imalatlarda 1177 metreküp 150 doz demirsiz beton, 13.691 metreküp BS 20 betonu, 1108 ton BÇIII çeliği kullanıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/15-trilyonluk-proje_8105.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!