Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

150 Yeni Alışveriş Merkezi 25 Milyar $ Ciro Sağlayacak

AMPD Başkanı Nuşin Oral, önümüzdeki 5 yılda açılacak 150 yeni alışveriş merkeziyle, sektöre 25 milyar $ ek ciro sağlanacağını belirterek, "Bunların üçte biri İstanbul'da" dedi.

Sabah Gazetesi
150 Yeni Alışveriş Merkezi 25 Milyar $ Ciro Sağlayacak

ürkiye'de faaliyet gösteren toplam 127 alışveriş merkezinin 41' İstanbul'da bulunurken, Türkiye çapında inşa edilmesi planlanan toplam 100 alışveriş merkezinden 45'inin de İstanbul'da yer alması öngörülüyor. Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Başkanı Nuşin Oral, "5 yılda Türkiye'de yaklaşık 150 alışveriş merkezi açılacak. Bunlar sektöre 25 milyar dolarlık bir ek ciro gelmesine neden olacak. Çok sayıda kişiye de istihdam sağlayacak. Önümüzdeki sürece baktığımızda bunlar, sektörün şu andaki mevcut durumunu ikiye katlayacak. İlk başta çok gibi gözükse de Avrupa ortalamasına göre hâlâ çok düşük" diye konuştu.

Önemli rol düşüyor
Nuşin Oral, Türkiye'de her bin kişiye düşen alışveriş merkezi metrekaresinin 48, Yunanistan'da ise 125 metrekare olduğunu belirterek, burada daha gidilecek çok yol bulunduğunu söyledi. Oral, açılan alışveriş merkezleriyle ilgili bölgesel tehlikeler bulunduğuna da dikkati çekerek, "Burada yatırımcıya da önemli bir rol düşüyor. Projeleri yaparken bölgedeki alışveriş yapım yoğunluğunu dikkate almak lazım. Yoksa ileride bazı alışveriş merkezleri atıl duruma gelebilir" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/150-yeni-alisveris-merkezi-25-milyar--ciro-saglayacak_51753.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!