Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

17 AVM’de Kira Anlaşması Oldu

Forum Trabzon Alışveriş Merkezi’nde kiraların düşürülmesini isteyen 82 mağaza sahibinin 10-11 Kasım’da yaptığı 2 günlük kepenk kapatma eyleminden sonra, kiralarda yüzde 40 indirime gidilmesi diğer alışveriş merkezlerine de örnek oldu. Bugüne kadar firma sahipleriyle yapılan görüşmelerde bazı AVM’ler kuru sabitleme teklifinde bulunurken bazıları

Milliyet Gazetesi
17 AVM’de Kira Anlaşması Oldu

Forum Trabzon Alışveriş Merkezi’nde kiraların düşürülmesini isteyen 82 mağaza sahibinin 10-11 Kasım’da yaptığı 2 günlük kepenk kapatma eyleminden sonra, kiralarda yüzde 40 indirime gidilmesi diğer alışveriş merkezlerine de örnek oldu. Bugüne kadar firma sahipleriyle yapılan görüşmelerde bazı AVM’ler kuru sabitleme teklifinde bulunurken bazıları ise kiralarda belli oranda indirimlere gitti.

17 alışveriş merkezinde anlaşma sağlanırken firmalar, kira konusunda Akmerkez, Kanyon gibi alışveriş merkezlerinden yanıt bekliyor. Bu alışveriş merkezlerinin yönetimleriyle de görüşen firma sahipleri, ancak her iki alışveriş merkezinden bir yanıt almadıklarını belirtti.

Yarı yarıya indi

Birçok alışveriş merkezi markaların taleplerini göz önüne alarak yeni düzenlemelere devam ediyor. Yeni piyasa şartları nedeniyle kira indirimi isteyen markalara yüzde 15-50 oranları arasında indirimler ve kur sabitlemesi yapılıyor. Kirayı yüzde 50 indiren AVM’lerin yanı sıra kontrattaki kira artışını uygulamayan merkezler de bulunuyor. Bazı alışveriş merkezleri de kira borcu olmayan mağazalara kur sabitlemesi yapıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/17-avmde-kira-anlasmasi-oldu_64743.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!