Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

179 Lüks Daire Kapış Kapış

179 lüks daire kapış kapış

Sabah Gazetesi
179 Lüks Daire Kapış Kapış

stanbul'un yeni alışveriş merkezi Kanyon, 30 Mayıs'ta kapısını açıyor. 200 milyon dolar yatırımla inşa edilen Kanyon'da 160 mağaza olacak. Milyon dolarlık 179 dairenin de biri dışında hepsi satıldı.

'Yan yana 2 alışveriş merkezi iş hacmini düşürmez, artırır'
Kanyon Alışveriş Merkezi'ni açmaya hazırlanan İş GYO'nun Başkanı Gürman Tevfik, "Yan yana 2 alışveriş merkezi bölgeyi çekim merkezi yapar. Sanılanın aksine iş hacmini düşürmez, tersine artırır" dedi.

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Gürman Tevfik, Eczacıbaşı Topluluğu işbirliğiyle inşa ettikleri Levent'teki Kanyon Alışveriş Merkezi'nin bölgeyi alışveriş dünyası için bir çekim merkezi haline getirmede önemli bir adım olacağını söyledi. Tevfik, Kanyon'un yine Levent'te bulunan Metrocity'ye yakın olmasının sanılanın aksine bir dezavantaj olmadığını vurgulayarak, "Örneğin İngiltere'deki Manchester City'ye baktığımızda, bütün alışveriş merkezlerinin birbirine bağlı olduğunu görüyoruz. Neredeyse şehrin bir yerindeki bir alışveriş merkezine girip şehrin diğer ucundan çıkabilirsiniz. Bu durumdan da zarar görmezler, tersine olumlu etkilenirler. Yani, bölge bir çekim merkezi haline gelir. Bizim için de, sanılanın aksine iş hacmi azalmayacak, bilakis artacak" dedi.

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı da, Kanyon projesine başlarken amaçlarının, İstanbul'a her açıdan farklı, yeni bir mekan açmak olduğunu belirterek, "Yolun sonuna geldiğimiz bu günlerde bu hedefi elde ettiğimizi düşünüyoruz" dedi. Eczacıbaşı, kendilerine ait de dairelerinin de bulunduğunu belirttiği projeye başından beri inandığını dile getirdi.

179 dairenin 178'i satıldı
Kanyon Genel Müdürü Markus Lehto da, Kanyon projesinin var olanlardan farklı bir anlayışla tasarlandığını belirtirken, "Biz sizleri birer tüketim makinesi olarak görmüyoruz, insan olarak görüyoruz. Yani temel hedefimiz keyifli zaman geçirebileceğiniz bir ortam yaratmak" diye konuştu. Toplam 250 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen Kanyon, 179 konut, 160 mağaza ve 26 katta 30 bin metrekarelik ofis alanından oluşuyor. 2003 yılında başlanan ve 200 milyon dolara malolan Kanyon'daki dairelerin 178'i satıldı. 21 farklı tipte olan ve büyüklükleri 80 metrekareden 380 metrekare arasında değişen dairelerin en büyüğünün fiyatı 2 milyon dolar. Projede ayrıca bin 600 kişilik 9 sinema salonu ve 2 bin 300 araçlık otopark da bulunuyor.

30 Mayıs'ta açılıyor
4 katlı olan Kanyon Alışveriş Merkezi, açık hava olarak tasarlanan mimarisiyle benzerlerinden ayrılıyor. "Her yönüyle kent yaşamını tanımlayan'' bir konseptle inşa edilen Kanyon'un tasarımı, "deneyimsel mimari'' konusunda dünya lideri olan ve İkiz Kuleler'in nasıl yıkıldığına yönelik incelemede danışmanlık yapan Jerde Partnership ve Tabanlıoğlu Mimarlık'a ait.

Projenin felsefesi, "sadece bir bina değil, insanların tekrar tekrar ziyaret etmek isteyecekleri, yaşayan mekanlar yaratmak''. 143 bin metrekare beton, 27 bin ton inşaat demiri ve 4 bin ton yapı çeliği kullanılan Kanyon'da açık havada kalacak koridorları ısıtacak sistemin maliyeti de yaklaşık 200 bin Euro'yu buldu. Projede ayrıca, 263 güvenlik kamerası ve 146 güvenlik elemanı bulunacak.

'Bugün dolardan bana ne?'
Bülent Eczacıbaşı, ekonomideki güncel gelişmelere ilişkin yorum yapmak istemezken, "Bugün inandığım bir projenin tanıtımında olduğumuz için başka konulara girmek istemiyorum. Güzel güzel dolaşırken dolardan bana ne?" diye konuştu.

Ofis binası 26 katlı

İnşaat alanı 250 bin metrekare
Arsa alanı 30 bin metrekare
Maliyet 200 milyon dolar
Konut sayısı 179
Kiralanabilir ofis alanı 30 bin metrekare
Kiralanabilir çarşı alanı 37 bin 500 metrekare
Sinema salonu 9
Otopark kapasitesi 2 bin 300 araç
İnşaatta çalışan sayısı 2 bin

http://www.yapi.com.tr/haberler/179-luks-daire-kapis-kapis_45921.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!