Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

18 firma Ar-Ge Merkezi Kurmak için Başvurdu

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, 18 firmanın Ar-Ge merkezi kurma belgesi almak için bakanlığa başvurduğunu belirterek firmaların, 2008-2009 yıllarında 1 milyar 540 milyon 743 bin YTL'lik Ar-Ge bütçesini bu merkezlerde kullanmayı taahhüt ettiğini kaydetti.

Referans GazetesiSanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, 18 firmanın Ar-Ge merkezi kurma belgesi almak için bakanlığa başvurduğunu belirterek firmaların, 2008-2009 yıllarında 1 milyar 540 milyon 743 bin YTL'lik Ar-Ge bütçesini bu merkezlerde kullanmayı taahhüt ettiğini kaydetti.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan yaptığı açıklamada, 12 Mart'ta Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun"un devrim niteliğinde olduğunu belirterek 31 Temmuz'da da uygulama yönetmeliğinin yayımlandığını anımsattı.
    
2755 personel çalışacak

Çağlayan, "Koç Holding dokuz, Zorlu Holding üç, Sabancı Holding, BSH Bosch Siemens, Safkar Grup, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı'na Havelsan Hava Elektronik Sanayi, Banksoft Bilişim Bilgisayar Hizmetleri ve BIS Çözüm ve Entegrasyon Hizmetleri Ar-Ge merkezi kurmak için başvuru yaptı. 18 Ar-Ge merkezinde ilk aşamada 2755 Ar-Ge personeli çalışacak" dedi. Türkiye'nin uluslararası çapta Ar-Ge merkezi olma yolunda ilerlediğini ifade eden Çağlayan, bu destek uygulamasının Türkiye'nin rekabet gücünü artıracağını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/18-firma-ar-ge-merkezi-kurmak-icin-basvurdu_63730.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!