Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

1800 Yıllık Fabrika Butik Otele Dönüştü

Yeni Foça'da Rumlar'dan kalma 1800 yıllık tarihi zeytinyağı fabrikası 4 milyon liraya restore edilerek 42 yataklı butik otele dönüştü. Esmehan ve Mustafa Soner Erbiz kardeşlere ait Griffon Butik Otel'in açılışına AK Parti İstanbul Milletvekili İbrahim Yiğit, CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol, CHP MYK Üyesi Milletvekili Şahin Mengü, Foça Belediye

Yeni Asır Gazetesi
1800 Yıllık Fabrika Butik Otele Dönüştü

STRONG>Yeni Foça'da Rumlar'dan kalan tarihi zeytinyağı fabrikası 4 milyon lira harcandıktan sonra 42 yataklı modern bir otel olarak hizmete açıldı

Yeni Foça'da Rumlar'dan kalma 1800 yıllık tarihi zeytinyağı fabrikası 4 milyon liraya restore edilerek 42 yataklı butik otele dönüştü. Esmehan ve Mustafa Soner Erbiz kardeşlere ait Griffon Butik Otel'in açılışına AK Parti İstanbul Milletvekili İbrahim Yiğit, CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol, CHP MYK Üyesi Milletvekili Şahin Mengü, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ve çok sayıda konuk katıldı.

Çok sayıda misafirin katıldığı açılış töreninde siyasetten çok Yeni Foça'nın turizmi ve turizmin kalkınması konuşuldu. AK Parti İstanbul Milletvekili İbrahim Yiğit, "Bu binayı harabe olarak alan Erbiz kardeşler kendi imkan ve yetenekleriyle restorasyon yaptırıp muhteşem bir tesis yaratmış. Türkiye'ye çok güzel bir tesis kazandırmışlar. Bugün Türkiye'de turizmin gelişmesi açısından mekan eksikliği var. Türkiye'de kongre turizmi için mekanların sayısı yeterli değil. İstanbul gibi bir yerde otel eksikliği var. Yeni Foça'da da bu eksiklik var. Bu mekan turizmle uğraşanlara örnek olacaktır" dedi.

Yiğit, "Bu gibi mekanların sayıları giderek artacaktır. Doğal ve tarihi yapıyı bozmadan bu tür mekanlar yaratırsak, ülkemize daha çok turist kazandırırız. Foça her yıl giderek artan bir turizm potansiyeline kavuşacaktır. Bu da ülkemiz ve Foça turizmi için çok önemlidir. Erbiz kardeşleri kutluyorum. Bu tesisin Foça turizmine büyük bir katkı sağlayacağına inanıyorum" diye konuştu.

CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol da tarihi bir mekanı cennete dönüştüren ve Foça turizmine kazandıran Erbiz kardeşleri kutladığını dile getidi. Kurdele kesimi sonrası misafirlere klasik müzik dinletisi eşliğinde kokteyl verildi.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/1800-yillik-fabrika-butik-otele-donustu_81865.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!