Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

2. El Konuta Talep Arttı

Yeni projelerde vergi yüzde 18 olunca, eski evlere rağbet arttı. Son bir yılda konut fiyatlarının en fazla prim yaptığı yüzde 22 artış oranıyla Antalya, yüzde 18 artışla İstanbul ve yüzde 17 artışla İzmir oldu.

yapi.com.tr
2. El Konuta Talep Arttı

Yılbaşında yapılan KDV oranlarındaki yeni düzenlemeyle birlikte, ikinci el konut piyasasında da yılın ilk 6 ayında artış görüldü. İkinci el konut satışlarında bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 16'lık bir artış yaşandı.

RE/MAX Türkiye Pazarlama ve Operasyon Direktörü Gökhan Karahan, alternatif yatırım araçları değerlendirildiğinde, konuta yapılan yatırımların, yatırımcıların yüzünü güldürdüğünü söyledi. Sabah Gazetesi'nin haberine göre yapılan istatistikler sonucu gayrimenkulün ikinci tercih edilen yatırım aracı olduğunu söyleyen Karahan, "İlk sırayı altın alıyor. Altının en çok rağbet gören yatırım aracı olmasındaki en önemli etken, küçük birikimlerle de altın alınabilmesi. Örneğin, birkaç yüz liralık bir tasarruf gerçekleştirebilen bir vatandaşımız, bu tasarrufunu altın alarak değerlendirebiliyor" dedi. Karahan, "Fakat en büyük getiriyi gayrimenkule yatırım yapanlar kazandı. İstanbul'da konut alanlar, bir yılda ortalama yüzde 18 getiri elde etti. Şunun da unutulmaması gerekiyor. Bu getiri yalnızca konutların değer artışından kaynaklanıyor. Yatırımcılar, satın aldıkları konutları kiraya verdiklerinde ise yılda yaklaşık yüzde 5'e denk gelen bir brüt kazanç da elde ediyor" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2-el-konuta-talep-artti-_110623.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!