Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

2 Mahalleyi Şikayet Etti

Konak Belediyesi, dün, basın kuruluşlarına ilginç bir haber bülteni gönderdi. "Bu mahallede yaşayanlar, sokağa çöp dökmeyi seviyor" başlığı ile verilen bültende, sokağa çöp döktüğü belirtilen Hilal ve Yenişehir mahalleleri sakinleri, kamuoyuna şikayet edildi. Bültende, "Belediye, bu mahallelerde çöpleri topluyor, fakat duyarsız birkaç vatandaş

Yeni Asır Gazetesi
2 Mahalleyi Şikayet Etti

Konak Belediyesi, dün, basın kuruluşlarına ilginç bir haber bülteni gönderdi. "Bu mahallede yaşayanlar, sokağa çöp dökmeyi seviyor" başlığı ile verilen bültende, sokağa çöp döktüğü belirtilen Hilal ve Yenişehir mahalleleri sakinleri, kamuoyuna şikayet edildi. Bültende, "Belediye, bu mahallelerde çöpleri topluyor, fakat duyarsız birkaç vatandaş çöpleri sokağa atmaya devam ediyor. Sabah saatlerinde temizlenen sokaklar, akşam çöpten geçilmiyor" ifadesi kullanıldı.

Halk sağlığı

"Yenişehir ve Hilal mahalleleri 1212/1, 1263, 1229/1 sokaklarda çöpleri sokağa atan vatandaşlar, çevre ve halk sağlığını hiçe sayıyor" denilen bültende şu görüşlere yer verildi:

"Konak Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu'nun çevresine atılan çöpler, çocukların sağlığını da tehdit ediyor. Haftanın 6 günü çöp toplanan ve konteynerlerin haricinde moloz konteynerinin de bulunduğu bölgede çöp sorunu çözülemiyor. Duyarsız vatandaşlar, çöpleri sokağa gelişigüzel atarak hem çevre hem de insan sağlığını tehdit ediyor."

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkililerinin çağrısına da yer verilen bültende, "Sokaklara gelişigüzel atılan moloz ve evsel atıkları düzenli olarak toplanıyor. Sorunun çözümü için bölgede yaşayanların daha duyarlı olması gerekiyor. Vatandaşlarımızın, at arabalarıyla sokağa moloz dökenleri şikayet etmeleri konusunda uyarıyoruz" denildi.

Başkan'dan çağrı

Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, göreve geldiklerinde ilçede 600 ton olan günlük çöp toplama kapasitesini, 1100 tona çıkardıklarını belirterek, şunları söyledi: "Kamyonlarımızın hemen hemen tümünü, gün aşırı yıkıyoruz. Kamyonların çöp suyunu akıtmaması için özel sistem kurduk. Altyapı ve eleman olarak çevre temizliği konusunda hiçbir eksiğimiz yok. Ancak biz halkımızdan da destek istiyoruz. Konteyner olan yerlerde sokağa çöp atmasınlar. Konteynerlerin düzgün kullanılmasını istiyoruz. Her mahalleye, sokağa yetecek kadar konteynerimiz var."

http://www.yapi.com.tr/haberler/2-mahalleyi-sikayet-etti_65506.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!