Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

2 milyon TL'lik Daireler İnşaat Bitmeden Satıldı

Avrupa'nın en iyi gayrimenkul çalışması seçilen Varyap Meridian'ın temellerini atan Varyap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, amaçlarının önümüzdeki 10 yıl içinde kendi enerjisini üreten binalar yapmak olduğunu söyledi. Bu amaçla binaların çatılarına güneş panelleri, bahçelerin rüzgâr alan yerlerine de rüzgâr türbinleri

Zaman Gazetesi
2 milyon TL'lik Daireler İnşaat Bitmeden Satıldı

Ekonomik krizin yaşandığı dönemde sıkıntılı günler geçiren inşaat sektörü hareketleniyor. 2009'un ikinci çeyreğiyle birlikte eski projeleri devreye koyan sektör temsilcileri, birbiri ardına projelerini uygulamaya başladı.

Avrupa'nın en iyi gayrimenkul çalışması seçilen Varyap Meridian'ın temellerini atan Varyap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, amaçlarının önümüzdeki 10 yıl içinde kendi enerjisini üreten binalar yapmak olduğunu söyledi. Bu amaçla binaların çatılarına güneş panelleri, bahçelerin rüzgâr alan yerlerine de rüzgâr türbinleri yerleştirilecek. Projedeki 1. etap konutlarının yüzde 99, 2. etabın da yüzde 80 oranında satıldığını belirten Varlıbaş, alımların daha ziyade Türkler tarafından yapıldığını söyledi. İstanbul Ataşehir'de yapımı süren gayrimenkul projesi Varyap Meridian'ın 61 katlı binası Grand Tower'da dairelerin resmi satışları 21 Ekim'de başlıyor. Yüzde 1 peşinatla satılacak dairelerin fiyatları 307 bin lira ile 1 milyon 950 bin lira arasında değişirken, kredi kullanmak isteyen vatandaşlara da yüzde 0,44'e varan alternatifler sunulacak.

Projenin tanıtımında konuşan Varyap Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, yeni çalışmalarıyla hedeflerinin Türkiye'de değil, dünya ile boy ölçüşecek eserler ortaya koymak olduğunu dile getirdi. Varyap Meridian projesinin 27 Kasım'da Londra'da düzenlenecek yarışmada dünyanın en iyisi olmak için Avrupa'yı temsilen katılacağını belirten Varlıbaş, projenin ayrıca ülkenin tek yeşil konut projesi olduğunu da kaydetti. Proje, toplam 6 büyük bloktan oluşurken, çalışmada bin 500 konut bulunuyor. Ayrıca projenin üçüncü etabında ise 400 daire bulunuyor. 61 kat olarak tasarlanan Grand Tower'ın her katında ayrıca kat bahçesi ve teras da bulunuyor. Öte yandan katlar arasında asansör trafiğini azaltmak ve daha hızlı bir hizmet vermek için de asansörlerin bir kısmı 19. kata, diğerlerinin de 19. kattan yukarıya çıkması tasarlandı. Türk inşaat sektörünün ekonominin en önemli parçası olduğunu söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı, sektörün ekonominin kalkınmasına da ciddi destek sağladığını belirtti. Bu çalışmadan yaklaşık 1,5 milyar TL ciro beklediklerini de anlatan Varlıbaş, yatırım maliyetinin de 700 milyon dolara mal olduğunu ifade etti. Bundan sonraki hedeflerinin kendi enerjisini üreten konut projeleri ortaya koymak olduğuna dikkat çeken Süleyman Varlıbaş, bunu da önümüzdeki 10 yıl içinde gerçekleştireceklerini dile getirdi.

Varyap üst yöneticisi (CEO) Erdinç Varlıbaş ise binada enerji performansı yüksek malzeme kullanıldığını ve ısıtma-soğutma maliyetlerini minimuma indirdiklerini dile getirdi. Varlıbaş, Varyap Meridian'ın 1. etap dairelerinin 2011'in son çeyreğinde, 2. etap dairelerinin de 2012 yılında tamamlanacağını söyledi. İlk etap çalışmalarının tamamına yakınını sattıklarını açıklayan Varyap CEO'su, dairelerin tamamına yakınının Türkler tarafından alındığını belirtti. Bu kapsamda yabancılara ihtiyaç kalmadığını söyleyen Erdinç Varlıbaş, yabancı vatandaşların da Türkiye'de rahatlıkla konut alabilmeleri için ilgili bakanlığa başvuruda bulunduklarını anlattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2-milyon-tllik-daireler-insaat-bitmeden-satildi_83317.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!