Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

20 Termik Santrala İzin Çıktı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 20 termik santrala lisans verilmesini uygun buldu. EPDK'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Elektrik P

Radikalb>Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 20 termik santrala lisans verilmesini uygun buldu. EPDK'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği uyarınca EPDK'ya lisans başvurusunda bulunan Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) ve bağlı ortaklıklarının başvurularının inceleme ve değerlendirmeleri sonucunda, ilk aşamada lisans alma yeterliliğine sahip bulunan 20 adet termik santrala lisans izni çıktı.
Söz konusu santrallara, mevzuatta en kısa süre olarak belirlenen 10 yıl süreyle ve her yıl yenileme yatırımlarını veya performansları kuruma bildirmeleri kaydıyla, lisans verilmesi Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından uygun bulundu. Söz konusu kararla, sektörde yükümlenilen maliyetleri dengelemekle görevlendirilmiş bulunan Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş.'nin yükümlülüklerini yerine getirme kapasitesi dikkate alınarak, elektrik enerjisi piyasasında rekabet ortamında müzakereye tabi enerji miktarının artırılmasını teminen, EÜAŞ santrallarının özelleştirilmesi konusunda ilgili diğer kurum ve kuruluşların önümüzdeki yıllarda atacakları adımlara katkı sağlanması amaçlanıyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/20-termik-santrala-izin-cikti_2810.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!