Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

200 Milyon Dolara İstanbul’a Değer Katan Yaşam Anıtı Kurduk

Kanyon’un Eczacıbaşı’nın ve Türkiye’nin ilk ilaç tesisinin arazisine yapıldığını söyleyen Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, "Kanyon İstanbul’un yaşam anıtı olacak" dedi.

Hürriyet Gazetesi
200 Milyon Dolara İstanbul’a Değer Katan Yaşam Anıtı Kurduk

b>Eczacıbaşı ve İş GYO tarafından İstanbul Levent’te 200 milyon dolara yaptığı alışveriş ve yaşam alanı Kanyon, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle açıldı. Kanyon’un Eczacıbaşı’nın ve Türkiye’nin ilk ilaç tesisinin arazisine yapıldığını söyleyen Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, "Kanyon İstanbul’un yaşam anıtı olacak" dedi.

Eczacıbaşı Topluluğu ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (İŞGYO) birlikte gerçekleştirdiği İstanbul Levent’teki Kanyon projesi dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı bir törenle açıldı. İnşaatına 2003’te başlanan ve 200 milyon dolara mal olması planlanan Kanyon, Beşiktaş, Şişli ve Levent’in kesiştiği noktada, daha önce Eczacıbaşı İlaç Fabrikası’nın bulunduğu arazi üzerinde inşa edildi. Eczacıbaşı Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, İstanbul’a yakışır ve ona değer katan bir yaşam yaratma merkezi oluşturmak amacıyla yola çıktıklarını belirtti.

64 yıllık simge:
Eczacıbaşı, şöyle devam etti: "Buranın, estetik ve teknik olarak günümüzün mimarlık anlayışını yansıtan bir anıt olmasını hedef aldık. İstanbul’un içinde ve onunla bütünleşmiş bir kent olan Kanyon’la bu hedefimize ulaştık. Bugün üzerinde İstanbul Kanyon’un yükseldiği bu arsada 1952 yılında Eczacıbaşı İlaç Fabrikası işletmeye açılmıştı. Bu fabrika, bizim sanayi alanındaki ilk girişimimiz olduğu gibi, Türkiye’nin de ilk ilaç üretim tesisiydi. İşte o fabrika Topluluğumuzun temelini oluşturdu. Eczacıbaşı Topluluğu, iş yapmaya ilaç üreterek başladı ve bir sağlık ürünü üretmenin öğrettiği sorumluluk ve titizliği, tüm işlerinde uyguladı. İşte bu nedenlerle, buranın bizim için 64 yıldan beri özel bir simgesel değeri ve önemi vardır. Bundan sonra da, ortağımız İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı ile birlikte, İstanbul Kanyon’u, kentimizin en özellikli yaşam merkezi ve bir anıtı olarak uzun yıllar yaşatacağız."

Çekim merkezi:
Eczacıbaşı, "İstanbul Kanyon, daha şimdiden mimari özellikleri, sunduğu geniş hizmet paleti ve kentle olan çok yönlü bağlantıları sayesinde, bir çekim merkezi niteliği kazanmış bulunuyor. Kanyon’da yer alan iş yerlerinin yöneticilerinin, bu ortamı en iyi biçimde değerlendireceklerinden kuşku duymuyorum" dedi.

Zoru başardık:
İŞGYO Yönetim Kurulu Başkanı Gürman Tevfik de, Türkiye ve Avrupa’nın günümüzdeki en büyük ev, ofis ve alışveriş-eğlence merkezlerinden biri olmaya aday Kanyon Projesi’ne, herkesin yatırım yapmaya çekindiği bir dönemde, Eczacıbaşı ile birlikte büyük bir heyecan ve istekle başladıklarını söyledi. Tevfik, şöyle devam etti: "Ardımızda bıraktığımız dört sene boyunca, 200 milyon dolarlık bu eşsiz projede binlerce kişinin emeği her bir metrekareye anlam kattı. Her türlü deneyimi bünyesinde barındıran bir şehre, yeni bir soluk katmanın ne kadar zor olduğunu sizler de tahmin edersiniz. İşte Kanyon ile biz zoru başardık."

http://www.yapi.com.tr/haberler/200-milyon-dolara-istanbula-deger-katan-yasam-aniti-kurduk_46036.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!