Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

2007 Yılı Bina Metrekare Maliyet Bedelleri Belirlendi

Maliye ve Bayındırlık Bakanlıkları'nın hazırladığı, bina metrekare normal maliyet bedellerini yeniden belirleyen Emlak Vergisi Yasası Genel Tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

Dünya Gazetesib>Maliye ve Bayındırlık Bakanlıkları'nın hazırladığı, bina metrekare normal maliyet bedellerini yeniden belirleyen Emlak Vergisi Yasası Genel Tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak vergisine esas alınmak üzere 2007 yılında uygulanacak olan bina metrekare normal maliyet bedelleri yüzde 9,8 oranında artırılarak yeniden belirlendi. Konu olan artış, gelecek yıl ödenecek emlak vergisine de bu ölçüde bir artışa yol açacak.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında, "Emlak Vergisi Kanununun 4751 sayılı Kanunla değişik 29 uncu maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde, binalar için vergi değerinin, Maliye ve Bayındırlık ve İskan Bakanlıklarınca müştereken tespit ve ilan edilecek bina metrekare normal inşaat maliyetleri ile aynı maddenin (a) bendinde belirtilen esaslara göre bulunacak arsa ve arsa payı değeri esas alınarak 31 inci madde uyarınca hazırlanmış bulunan tüzük hükümlerinden yararlanmak suretiyle hesaplanan bedel olduğunun hükme bağlanmıştır" ifadelerine yer verildi.

810.51 YTL olan konut olarak kullanılan çelik karkas lüks binalarda ortalama metrekare maliyet bedeli 889.94 YTL'ye çıkarıldı. Lüks betonarme binalar için ortalama maliyet bedeli 542.17 YTL, lüks kagir binalar için 425.58, ahşap lüks konutlar için de 717,38 YTL olarak belirlendi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2007-yili-bina-metrekare-maliyet-bedelleri-belirlendi_47785.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!