Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

2010 için Restorasyon Yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, Davutpaşa ve Gazanferağa Medreseleri, Süleymaniye Cami Haziresi, Hasanpaşa Gazhanesi, Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nin de aralarında bulunduğu tescilli eserler ile tarihi sokak ve caddeleri onaracak.

Cumhuriyet Gazetesi
1 2010 için Restorasyon Yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, Davutpaşa ve Gazanferağa Medreseleri, Süleymaniye Cami Haziresi, Hasanpaşa Gazhanesi, Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nin de aralarında bulunduğu tescilli eserler ile tarihi sokak ve caddeleri onaracak. Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, “2010 Avrupa Kültür Başkenti” seçilen kentin önemli tarihi mekânlarını restore edip, kültürel ve sosyal yaşama kazandırmak için işbirliği yapıyor.

İmzalanan protokolle, İstanbul Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun da onayladığı projelerin restorasyon ve cephe düzenleme inşaatlarını Büyükşehir Belediyesi yapacak, yapım bedelleri ise İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı tarafından karşılanacak. Bu kapsamda, Kadıköy Hasanpaşa Gazhanesi, Fatih Gazanferağa Medrese Sebil Türbe ve Haziresi, Fatih Davutpaşa Medresesi, Eminönü Şehzade İmareti, Kadıköy Meydanı, Kadıköy Haldun Taner Sahnesi çalışma yapılacak yerlerden bazıları.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2010-icin-restorasyon-yapilacak_65997.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • siz inanmakta mısınız yapılacak restorasyon ve konservasyona? bilimsel ve doğru ? YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!