Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“2010 Yapı Kimyasalları için Milat Olsun"

Pazar payları konusunda detaylı bilgi vermek yerine “Türkiye’de yapı kimyasalları sektöründe ilk üçün içinde olmak bizi mutlu ediyor” demekle yetinen Köster Yapı Kimyasalları A.Ş. İç Anadolu Bölge Müdürü Selehattin Özüpek ile Ankara Yapı Fuarı’nda Köster’i konuştuk.

yapi.com.tr/Filiz YAVUZ
“2010 Yapı Kimyasalları için Milat Olsun" Selahattin ÖZÜPEK

Temelden terasa su yalıtımında çözüm ortağınız” sloganıyla 1982’den bu yana yapı kimyasalları sektöründe faaliyet gösteren Köster, yenilikçi ürünleri ve geniş ürün yelpazesiyle 20. Uluslararası Yapı 2007 Ankara Fuarı’nda da göz doldurdu. Pazar payları konusunda detaylı bilgi vermek yerine “Türkiye’de yapı kimyasalları sektöründe ilk üçün içinde olmak bizi mutlu ediyor” demekle yetinen Köster Yapı Kimyasalları A.Ş. İç Anadolu Bölge Müdürü
Selahattin Özüpek ile Ankara Yapı Fuarı’nda Köster’i konuştuk.

Uzun zamandan beri Ankara Yapı Fuarı’nda Köster’i ilk kez görüyoruz. Fuar izlenimlerinizi alabilir miyiz?
Evet, Ankara Yapı Fuarı’na uzun yıllardan sonra ilk kez katılıyoruz. Sürekli ürün gamını genişleten bir firma olduğumuz için de fuarda yaklaşık sekiz tane yeni ürün sergiliyoruz. Fuardan ve ziyaretçilerin bize göstermiş olduğu ilgiden de son derece memnunuz.

Peki, 2007’den memnun musunuz?
Özellikle son süreçte inşaat sektörünün canlanmasının ve yalıtım bilincinin gelişmesinin yansımalarını görüyoruz. Nicel değerler vermem mümkün değil ama Türkiye’de yapı kimyasalları sektöründe ilk üçün içinde olmak bizi mutlu ediyor.

Kısa vadedeki hedefleriniz nelerdir?
Bundan sonraki süreçte de amacımız öncelikli olarak sektörü, sektör temsilcilerini ve nihai tüketiciyi bilinçlendirerek hem ülkemize yatırım yapmak hem de bunun neticesinde firmamızın gelişmesini sağlamak.

Köster’in İstanbul, Ege, Akdeniz, İç Anadolu olmak üzere bölgesel çalışmaları var. Kısa vadede bu bölgesel faaliyetleri daha da geliştirmeyi hedefliyoruz. Çünkü Türkiye’de su yapıları noktasında ve endüstriyel tesislerde ciddi yatırımların olduğunu düşünüyoruz.

Fakat Köster, bir anda büyümekten ziyade bayileriyle, şirket kadrolarıyla adım adım ve hazmederek büyüme taraftarı olan bir kuruluş.

Şirketin gelişimi sektörün gelişimine ve az önce de söylediğim gibi toplumun bilinçlenmesinede bağlı tabi. Biz bu rekabetçi piyasanın 2010’dan sonra daha da oturacağını öngörüyoruz. Şimdi her segmentte farklı fiyatlarda ürünler bulmak mümkünken o zaman kalite esas alınacak.

Küresel ısınma tartışmalarının gündemden hiç düşmediği günümüzde su yalıtımının da önemi artıyor.

Özellikle bu sene su kaynakları noktasında yaşadığımız sıkıntılardan sonra küresel ısınmadan daha çok bahsediliyor oldu ve küresel ısınmanın sonuçlarından bir kısmını görmüş olduk.
Üzüldüğümüz nokta bunlar yaşadıktan sonra küresel ısınmanın mevzu bahis edilmesi oldu. Ama zararın neresinden dönersek kardır.

İşin yalıtım boyutuna gelecek olursak ki biz şirket olarak bunu çok önemsiyoruz, yalıtım bilinci yerleştikçe enerji kaynakları da bilinçli tüketilecektir. Bilinçli tüketim zararı en aza indirgeyecek ve biz de Ar-Ge çalışmalarımız sayesinde az da olsa mevcut olan sorunları çözebileceğiz. Tabi, burada önemli olan bunun üzerine sadece bizim değil bu sektörde çalışan herkesin kafa yorması.

Köster zaten üretim tesisine gelen hammadde de dahil olmak üzere tamamen çevreye duyarlı ürünler kullanan bir firma. Zaten kurumsal renklerinden biri olan yeşil de çevreye olan duyarlılığının bir simgesi.

Ürün gamı çok geniş olan bir firmasınız...

Evet, öyleyiz. Hatta yurtdışında olan ürün gamımızın tamamını Türkiye’ye getiremiyoruz. Çünkü o ürünlerin hepsini Türkiye pazarına sunmak için henüz erken, henüz yapı kalitesi ve yalıtım bilinci buna hazır değil. Bu anlamda Türkiye’nin alması gereken çok yol var daha.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2010-yapi-kimyasallari-icin-milat-olsun_56329.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!