Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

2010'da Enkaz Devralan Gayrimenkul Sektörü 2011'den Umutlu

Yuvataş İnşaat Genel Koordinatörü Güzin Ervardar, piyasalardaki belirsizliğin öncelikle yatırım kararlarının askıya alınmasına neden olduğunu belirterek, "Gatrimenkul sektörü 2010 yılında 'enkaz' devralmıştı. Global krizin etkileri, sektörü çok derinden sarstı" dedi.

yapi.com.tr
2010'da Enkaz Devralan Gayrimenkul Sektörü 2011'den Umutlu

Yuvataş İnşaat Genel Koordinatörü Güzin Ervardar, piyasalardaki belirsizliğin öncelikle yatırım kararlarının askıya alınmasına neden olduğunu belirterek, "Gatrimenkul sektörü 2010 yılında 'enkaz' devralmıştı. Global krizin etkileri, sektörü çok derinden sarstı" dedi. Yazılı bir açıklama yapan Ervardar, global krizin etkilerinden sıyrılmaya çalışan sektörün daha sonra referandum süreciyle birlikte yeni bir durgunluk yaşadığını anımsattı. Ervardar'ın 2010'u herşeye rağmen umut verici olarak nitelendirdiği açıklamasında 2011 yılına dönük öngörüleri ise şöyle:

"2011 yılında da bir seçim dönemi geçireceğiz, ama ekonomi açısından referandum kadar sancılı geçeceğini düşünmüyorum. Kriz dönemlerinde, ihtiyaç ya da yatırım amaçlı ertelenmiş, bekleyen bir talep oluşuyor. Harekete geçmeye başlayan bu talep, 2011 yılında daha da ivme kazanacaktır. Fiyatlardaki küçük miktarlı artışlar, kaçınılmaz olarak yerini daha ciddi artışlara bırakacaktır. Gayrimenkul her zaman yatırımcısının yüzünü güldüren bir yatırım enstrümanı olmuştur. Söylediğimiz gibi; doğru lokasyonda, doğru firmadan doğru fiyatla alınan gayrimenkulde hata yapma ihtimali yoktur".

http://www.yapi.com.tr/haberler/2010da-enkaz-devralan-gayrimenkul-sektoru-2011den-umutlu_84435.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!