Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'2010'da İnşaat Sektörü Kendini Toparlayacaktır'

İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Akın Kazançoğlu, gayrimenkul sektörünün hala cazip yatırım alanı olduğunu belirterek, "2009 yılını küçülme, 2010 yılını kısmen toparlanma yılı olarak görüyoruz. 2011 ve 2014 yıllarının performansı sektör için belirleyici olacaktır" dedi.

Yeni Asır Gazetesiİzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Akın Kazançoğlu, gayrimenkul sektörünün hala cazip yatırım alanı olduğunu belirterek, "2009 yılını küçülme, 2010 yılını kısmen toparlanma yılı olarak görüyoruz. 2011 ve 2014 yıllarının performansı sektör için belirleyici olacaktır" dedi. Kazançoğlu, "Türkiye, mevcut yapıların büyük bir bölümünün yenilenme gerektirmesi, genç nüfus, yeni konut ve işyeri ihtiyaçları nedeniyle pazarın hala doymadığı bir ülke. Gayrimenkul, Türkiye'de birçok insan için hala cazip bir yatırım alanı" diye konuştu.

İnşaatın 2004-2006 döneminde parlak yıllarını yaşadığını, 2007'de hız kesen sektörün son 2 yılda küçüldüğünü vurgulayan Kazançoğlu, 2009 yılının ilk 9 ayında verilen yapı ruhsatlarının bir önceki döneme göre ciddi oranda erilediğini söyledi. Kazançoğlu, İzmir'de kira endekslerinin, Ankara ve İstanbul illerinden, hatta Türkiye ortalamasından bile düşük olduğuna dikkat çekti. Kazançoğlu, inşaat sektöründe ertelenmiş talebin katkısıyla toparlanma sürecinin hızla işleyebileceğini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2010da-insaat-sektoru-kendini-toparlayacaktir_76048.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!