Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

2011’de işe Alımlarda 'Kişisel Gelişim' Faktörü Öne Çıktı

2011 yılı, insan kaynakları sektöründe kişisel gelişimin öne çıktığı yıl oldu. Jobnak Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Baysal, bu yılın ilk altı aylık diliminde, şirketlerin kişisel gelişim konusuna büyük önem verdiklerini gözlemlediklerini belirtti.

yapi.com.tr
2011’de işe Alımlarda 'Kişisel Gelişim' Faktörü Öne Çıktı

2011 yılı, insan kaynakları sektöründe kişisel gelişimin öne çıktığı yıl oldu. Jobnak Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Baysal, bu yılın ilk altı aylık diliminde, şirketlerin kişisel gelişim konusuna büyük önem verdiklerini gözlemlediklerini belirtti. Jobnak olarak 15 bin kurumsal, 2 milyon 750 bin bireysel üyelerinin olduğunu, başvurular arasından yüzde 42 oranında yerleştirme yaptıklarını söyleyen Baysal, şirketlerin kişisel gelişim konusuna bakışlarını şöyle anlattı:

“Kişisel gelişim her zaman önemliydi. Ama bu yıl yaptığımız yerleştirmelerde bu konunun öneminin daha da arttığını gördük. Şirketler kendi çalışanları için eğitim programları hazırlarken aday tarafında da bu konuda beklentilere giriyor. İK uzmanlarımız, işle ilgili bilgi ve tecrübenin yanı sıra kişisel gelişimin de aranan kriterlerin başında gelmeye başladığını söylüyor. Bu nedenle adayların; tecrübe ettikleri veya eğitimini aldıkları konularla ilgili kongre ve konferansların yanı sıra sertifika programlarına veya atölye çalışmalarına mutlaka katılmaları gerekiyor.”

Baysal, konunun yalnızca bununla da sınırlı olmadığını söyledi ve adaylara şu öneriyi yaptı:

“İletişim çağındayız. Hepimizin yaptığı işler günün sonunda evrensel bir değer taşımak zorunda. Bunun için de iletişime açık olmak, dünyayı ve teknolojiyi yakından takip etmek gerekiyor. Öğrenmeye en açık olan, kendini en çok geliştiren adaylar, diğerlerine göre şansını artırmış oluyor.”

İzzet Baysal, iş arayan aday sayısının çok olmasının yanı sıra şirketlerin nitelikli eleman bulmakta güçlük çektiğini, yetenek ile kişisel gelişimin birbirini tamamlamasının bu nedenle çok önemli olduğunu sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2011de-ise-alimlarda-kisisel-gelisim-faktoru-one-cikti_88895.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!