Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'2011'de İzmir'de Buluşalım'

Avrupa Birliği Stratejik Planlama Örgütü'nün, Yunanistan'ın Volos kentinde düzenlediği Uluslararası Forum'un kapanışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, örgütün 2011 yılında yapacağı organizasyonun İzmir'de gerçekleştirilmesini teklif etti.

Yeni Asır Gazetesi
'2011'de İzmir'de Buluşalım'

Avrupa Birliği Stratejik Planlama Örgütü'nün, Yunanistan'ın Volos kentinde düzenlediği Uluslararası Forum'un kapanışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, örgütün 2011 yılında yapacağı organizasyonun İzmir'de gerçekleştirilmesini teklif etti.

Başkan Kocaoğlu, İzmir'in sadece güneş ve deniz turizmiyle değil; inanç, tarih, sağlık, kongre ve fuar turizmi gibi pek çok alanda, dünya çapında bilinen kapasiteye sahip olduğunu söyledi. Avrupa Birliği Stratejik Planlama Örgütü (EOSP) tarafından Yunanistan'ın Volos kentinde düzenlenen Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Uluslararası Forumu'nun kapanış oturumunda konuşan Kocaoğlu, farklı kültür, farklı din ve farklı mezheplere mensup insanların yüzyıllar boyunca huzur ve refah içinde yaşadığı İzmir'i; sıcak, dost canlısı insanlarını, tüm dünyaya tanıtmak için yoğun bir çaba harcadıklarını belirtti.

5 dakikalık tanıtım

16 Güneydoğu Avrupa ülkesinden temsilcilerin de hazır bulunduğu toplantıda, 5 dakikalık filmle İzmir'i tanıtan Başkan Kocaoğlu, "2011 yılında İzmir'de buluşalım" çağrısı yaptı. Kocaoğlu toplantıda, 'Yerel yönetimlerin alternatif turizm hareketlerini desteklemekteki yönü' başlıklı konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

"Geçmişi 8 bin 500 yıl öncesine kadar uzanan ve pek çok medeniyete ev sahipliği yapan İzmir'de, duvarlar arasında kalan, dar sokaklara sıkışan köklü tarihi gün yüzüne çıkarabilmek için yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Bir yerel yönetimin kent turizmini kalkındırmak için ne yapması gerekiyorsa, bunu fazlasıyla yaptığımızı söyleyebilirim. Bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi önderliğinde yürütülen çalışmalar çerçevesinde, kentin turizm ve hizmet şemsiyesi altında gelişmesi konusunda sektöre 'can suyu' veriliyor. Biliyoruz ki, kültür merkeziniz olmadan, kültür ve sanat turizminden bahsedemezsiniz. Fuar ve kongre merkezinizi büyütmeden, fuar turizmini geliştiremezsiniz. Tarihi gün yüzüne çıkarmadan, ören yerlerine turist çekemezsiniz. Jeotermal kaynakları değerlendirmeden, sağlık turizmini geliştiremezsiniz. Biz çalışmalarımızda, hep bu prensipleri esas alıyoruz. Bütün çalışmalarımızı, turizm ve hizmet sektörü altyapısını geliştirmek ve turizmi ören yerleri turizminden sağlık turizmine, kültür sanat turizminden fuar ve kongre turizmine kadar çeşitlendirerek, 365 güne yaymak için yapıyoruz. Hepinizi, 2011 yılında, işte anlattığım bu özelliklere sahip İzmir'e bekliyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/2011de-izmirde-bulusalim_70022.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!