Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

2012'ye Kadar Ulaşıma 15 Milyar $ Yatıracağız

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'un yatırımcılar için bir fırsat olduğunu belirterek, "Bu fırsat kaçırılmamalı. Bürokratik engelleri kaldırarak yatırımcılarımıza, iş adamlarımıza elimizden geldiğince bu fırsatı vermeye çalışıyoruz'' dedi.

Sabah Gazetesi
2012'ye Kadar Ulaşıma 15 Milyar $ Yatıracağız

stanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'un yatırımcılar için bir fırsat olduğunu belirterek, "Bu fırsat kaçırılmamalı. Bürokratik engelleri kaldırarak yatırımcılarımıza, iş adamlarımıza elimizden geldiğince bu fırsatı vermeye çalışıyoruz'' dedi. İstanbul'da hızlı göç ve plansız yapılaşmanın neden olduğu kaosun kentsel dönüşüm ihtiyacını ortaya koyduğunu, bu çerçevede kendilerinin de çarpık yapılaşma, çöküntü alanları ve kültürel mirasın yenilenmesi gibi çalışmaları bir bütün olarak ele aldıklarını belirten Topbaş, İstanbul'da yaptıkları en doğru işin İstanbul'un plan kararları ve arazi kullanım kararlarının boşluk bırakmadan planlama kararı olduğunu ifade etti. Topbaş, 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı'nın çıktığını, 1/25.000'lik Nazım İmar Planı'nın da Meclis'e gönderildiğini kaydetti.

Metro 2008'de İkitelli'de

İstanbul'da 54 kilometre uzunluğunda raylı sistem bulunduğunu, 72 kilometre uzunluğunda raylı sistem inşaatının devam ettiğini, 44 kilometre uzunluğundaki raylı sistemin de ihale aşamasında olduğunu anlatan Topbaş, 2012 yılına kadar hedeflerinin raylı sistem ağını banliyö hatları da dahil 250 kilometreye ulaştırmak olduğunu söyledi. Görev süresi içinde 13 milyar dolar yatırım yaptıklarını ve bunun yüzde 60'ını ulaşım yatırımlarının oluşturduğunu, 2012 yılına kadar ulaşım için 15 milyar dolar yatırım hedefi koyduklarını kaydeden Topbaş, 2008 yılı sonuna kadar İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'ne metroyu götüreceklerini bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2012ye-kadar-ulasima-15-milyar--yatiracagiz_57405.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!