Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

2014'te Erzurum-Ankara Arası Hızlı Trenle 7 Saat Kısalacak

Hızlı Tren'in Erzurum'a gelişi için geri sayım başladı. Hızlı trenin Eskişehir-Erzurum güzergâhı projelerinin tamamlandığı, gelecek yıl içerisinde ise projenin hayata geçirileceği belirtildi. Erzurum Gar Müdürü Ahmet Başar, hızlı trenin Erzurum-Kars güzergâhı çalışmalarının 2014 yılı sonunda tamamlanacağını dile getirdi.

Zaman Gazetesi
2014'te Erzurum-Ankara Arası Hızlı Trenle 7 Saat Kısalacak

Devlet Demir Yolları (DDY) Erzurum Gar Müdürü Ahmet Başar, gelecek yıl içerisinde hızlı trenin Erzurum'a gelmesi için altyapı çalışmalarının başlatılacağını açıkladı.

Hızlı Tren'in Erzurum'a gelişi için geri sayım başladı. Hızlı trenin Eskişehir-Erzurum güzergâhı projelerinin tamamlandığı, gelecek yıl içerisinde ise projenin hayata geçirileceği belirtildi. Erzurum Gar Müdürü Ahmet Başar, hızlı trenin Erzurum-Kars güzergâhı çalışmalarının 2014 yılı sonunda tamamlanacağını dile getirdi. Eskişehir-Erzurum güzergâhı için altyapı ve elektrifikasyon projelerinin tamamlanmak üzere olduğunu dile getiren Başar, 2010 yılı itibariyle projenin hayata geçirileceğini kaydetti. Hızlı trenin sefere başlamasıyla Erzurum-Ankara arasının 7 saat, Erzurum-İstanbul arasının ise 10 saat kısalacağına vurgu yapan Başar, bunun da demiryoluna olan rağbeti arttıracağını anlattı.

Hızlı tren seferinin başlamasıyla Erzurum için yeni bir tarihi başlangıcın yaşanacağını savunan Başar, "2014 yılında hızlı tren Erzurum-Kars seferine başlayacak. Kara ve hava ulaşımında yaşanan sıkıntılar hızlı trenin sefere başlamasıyla sona erecek. Coğrafi alan ve iklim olarak hızlı tren bölge insanımızın rahat, güvenli ve hızlı seyahat etmelerini sağlayacak." dedi.

Gar Müdürü Ahmet Başar, günlük olarak Erzurum'dan İstanbul ve Ankara'ya 300 kişinin demiryolu ile yolculuk ettiğini söyledi.

Hızlı trenin Erzurum seferini başlatmasıyla bu rakamın en az bine çıkacağına vurgu yapan Başar, "Erzurum ulaşımında 2014'te büyük bir milat yaşanacak. Yolcu taşımacılığında hızlı tren sayesinde büyük bir patlama yaşanmasını bekliyoruz." diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2014te-erzurum-ankara-arasi-hizli-trenle-7-saat-kisalacak_70074.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!