Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“2017 Yılı Dünyada Türkiye’nin Yılı Olacak”

2017 yılından oldukça umutlu olduğunu söyleyen Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, 2017 yılının Türkiye ekonomisi ve global pazardaki payları olarak son derece verimli geçeceğini belirtti.

yapi.com.tr
“2017 Yılı Dünyada Türkiye’nin Yılı Olacak”

2015 yılının son çeyreğinde özellikle inşaat sektörü açısından bakıldığında 2016 yılının çok iyi geçeceğini ön gördüklerini söyleyen Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, “2016 yılı kalkışma yılı, seçim yılı olarak tarihte yerini aldı. 2016 yılına global pencereden baktığımızda da Amerika, Rusya, Suriye gibi ülkelerle çekişmelere sahne oldu. Öte yandan sınır ötesi operasyonlarla kritik bölgeler birliğimizi ve dirliğimizi tehdit eden unsurlardan da temizlenmiş oldu. 2017 yılından oldukça umutluyum. 2017 yılı Türkiye’nin yılı olacak. Öte yandan yabancı vatandaşların ülkemizden mülk edinmelerine olanak sağlayan mütekabiliyet yasası, 20015-2016 yıllarında Türkiye’deki yabancı yatırımları olumlu yönde etkilemişti. Ben 2017 – 2018 ve özellikle 2019 yıllarında yabancıların hem mülk edinmesi, hem de ülkemizde sanayi ve istihdama yönelik yatırımlarının artacağını ön görüyorum. Hükümetimizin Türkiye’nin geleceğine dair hayata geçirdiği ve geçireceği, Avrasya Tüneli, 3. Havalimanı, 3. Çevreyolu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü,  Osman Gazi Köprüsü gibi dev yatırımlar Avrupa’daki hemen hemen tüm ülkelerin radarına girmiş durumda. Türkiye’ye yapılan yabancı ülkelerin yatırımları 2017, 2018 ve 2019 yıllarında sadece Ortadoğu ve Arap Yarımadası ile sınırlı kalmayacaktır. Avrupa ülkeleri de yatırımlarını büyüme trendinde olan Türkiye’ye yönelteceklerdir.”

DemirDemir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir
“Yatırımlar hayata geçecek”
2017 yılının Türkiye ekonomisi ve global pazardaki payları olarak son derece verimli geçeceğini düşündüklerini ifade eden Hamit Demir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Özellikle 2017 yılının ilk çeyreğinde iş adamlarının erteledikleri yatırımlarını ve büyüme planlarını hayata geçireceklerdir. Türkiye’nin 2023 hedeflerine Demir İnşaat olarak biz de katkıda bulunmak istiyoruz. Bu kapsamda 2017 yılında İstanbul Yakuplu, İzmir, Antalya, Yalova’da projeler geliştirmeyi hedefliyoruz.  Yine 2023 hedeflerimiz doğrultusunda ülkemizin şanlı bayrağını ilk etapta Almanya’daki projemizi hayata geçirecek dalgalandıracağız. Diğer taraftan Ukrayna’da yapımına devam ettiğimiz ve planladığımız projelerle ülkemizi temsil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. “


http://www.yapi.com.tr/haberler/2017-yili-dunyada-turkiyenin-yili-olacak_153122.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!