Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Safranbolu'da 17 Tarihi Ev...

2017'nin Kazananı Karabük

2017’de Karabük’ün mevduatı yüzde 50.5 artarak 2 milyardan 3 milyar liraya çıktı. Artışın büyük oranda kurdaki yükselişe paralel artan döviz mevduatından geldiği görüldü. Karabük aynı zamanda borçlanması yani kredisi en az artan il oldu.

yapi.com.tr
2017'nin Kazananı Karabük

Habertürk Gazetesi’nde yer alan haberde, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) rakamlarına göre 2017'de Türkiye'de mevduatını en çok artıran il Karabük oldu. Bu ilde mevduat yüzde 50.5 artarak 2 milyar liradan 3 milyara çıktı. Karabük 2017'de bununla da kalmadı, Türkiye çapında kredisi en az artan yani borcu en düşük düzeyde artan il oldu.

Türkiye'de kredi miktarı ortalamada yüzde 21 artarken Karabük'te borçlanma yani kredi yüzde 11 yükseldi. 2017'de Türkiye genelinde mevduat yüzde 17.7 artış ile 1.4 trilyon liradan 1.7 trilyon liraya ulaştı. Bu yüzde 17.7'lik artışa işaret ediyor. Mevduatı en fazla artan illerden Karabük'ün ardından ise Gaziantep mevduat tutarı yüzde 35.5 ile ikinci sırada yer aldı. Bu ildeki mevduat artışında Suriyeli'lerin etkili olduğu tahmin ediliyor. Gaziantep en çok Suriyeli göçmen akınına uğrayan il olarak dikkat çekiyor. Doğu ve Güneydoğu illerinden Diyarbakır'da da mevduatta yüzde 27 ile önemli bir zıplama olduğu görülüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2017nin-kazanani-karabuk_163068.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!