Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

21. Yüzyılın Akıllı Kentlerinde Vatandaş Olmak

Sampaş, alanlarında dünya ve Türkiye ölçeğinde uzman 24 kuruluşla birlikte "21. Yüzyılın Akıllı Kentleri Platformu Sempozyumu"nu 31 Mayıs - 22 Haziran tarihleri arasında Adana, İzmir, Ankara ve İstanbul'da gerçekleştiriyor. Yerel yönetimlerin teknolojik imkanlardan daha fazla yararlanarak kentsel yönetim kalitesini ve dolayısıyla kentsel yaşam

BTnet
21. Yüzyılın Akıllı Kentlerinde Vatandaş Olmak

Sampaş, alanlarında dünya ve Türkiye ölçeğinde uzman 24 kuruluşla birlikte "21. Yüzyılın Akıllı Kentleri Platformu Sempozyumu"nu 31 Mayıs - 22 Haziran tarihleri arasında Adana, İzmir, Ankara ve İstanbul'da gerçekleştiriyor. Yerel yönetimlerin teknolojik imkanlardan daha fazla yararlanarak kentsel yönetim kalitesini ve dolayısıyla kentsel yaşam kalitesini nasıl artırabileceklerini anlatmayı amaçlayan "21. Yüzyılın Akıllı Kentleri Platformu Sempozyumu" 500'ü aşkın belediyeye ulaşacak.

Proje yönetiminin Interpromedya tarafından üstlenildiği etkinlikte; hem belediyelerin hem de vatandaşın hayatını kolaylaştıracak 21. yüzyıl akıllı kent uygulamaları, sempozyumun düzenlendiği illerde, 450 m2'lik bir alanda kurulacak üç boyutlu "örnek akıllı kent uygulama alanı"nda tanıtılacak.

Platform Lideri Sampaş Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Karakaya "Sempozyuma her biri alanında Türkiye'nin lideri olan kuruluşlar katılıyor. Platform ortaklarımız kentlerimizin teknolojik imkanlar kullanılarak yönetilmesine yönelik ürün veya hizmet sağlayan kuruluşlardır. Sempozyumda yapacağımız panellerde akıllı kenti ve akıllı kentlerde vatandaş olmayı anlatacağız. Ayrıca üç boyutlu platformdaki demolarla akıllı kentlerdeki belediye uygulamalarını bizzat belediye yöneticilerine göstereceğiz. Vatandaşların, sunulan tüm hizmetlerden belediyeye gelmeden faydalanmasını sağlayan bu uygulamalar; en yüksek teknolojinin kullanıldığı örnekler olacak" dedi.

Türkiye'de, 400'ün üzerindeki belediyeye çözümler sunan Sampaş'ın liderliğinde oluşturulan platformun etkinlik sponsoru Turkcell, platform ortakları ise Cadcorp, MOTOROLA, HP, ORACLE, Microsoft, TURKCELL, Aktifbank, Koçsistem, Denizbank, Proline, E-kent, TEB, BilgiYön Yazılım, GESA, Mobilera, Eczacıbaşı Bilişim, INFOTECH, Opus-it, Bilsag, INNOVA, Treo, E.T.T, LuckyEye ve Turatel.

http://www.yapi.com.tr/haberler/21-yuzyilin-akilli-kentlerinde-vatandas-olmak_69137.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!