Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

250 YTL Taksitle 3 Milyar YTL’lik Ev Satacağız

Başbakan Tayyip Erdoğan’dan yoksul ve dargelirliye 16 Nisan sürprizi geldi. Erdoğan’a bağlı çalışan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 50 ilde 34 bin 394 konutu aynı anda satışa çıkaracak.

Hürriyet Gazetesi/Turan YILMAZ
1 250 YTL Taksitle 3 Milyar YTL’lik Ev Satacağız

aşbakan Tayyip Erdoğan’dan yoksul ve dargelirliye 16 Nisan sürprizi geldi. Erdoğan’a bağlı çalışan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 50 ilde 34 bin 394 konutu aynı anda satışa çıkaracak.

Cumhurbaşkanlığı adaylık başvurularının başlayacağı 16 Nisan’da gerçekleştirilecek 3 milyar YTL’lik dev konut satışının müjdesini dün Erdoğan verdi.

Eve yerleşmeden ödeme yok
Erdoğan, Kırıkkale’de dün halka hitap ederken, "Türkiye’ye ilan ediyorum" diyerek, şöyle konuştu: "Şu anda Edirne’den Diyarbakır’a, Adana’dan Giresun’a 50 il 119 bölgede 34 bin 394 konutu satışa çıkarıyoruz. Bunların özelliği şu: Eve yerleşene kadar para ödemeyecek, eve yerleştikten sonra ödemeye başlayacak. Dar gelirli vatandaşlara, yoksullara veriyoruz bunu, 240 ay vadeyle veriyoruz."

Ayda 250 YTL
"20 yıl vadeyle, peşinat yok" diyen Erdoğan şöyle devam etti: "Alt gelir grubunda bulunanlara da bunun dışında 4 bin YTL taksitlerle 180 ay vadeyle ayrıca ödeme kolaylığı sağlanacak. Yoksullar ve alt gelir grubu evlerine taşınıncaya kadar hiçbir şekilde taksit ödemeyecekler. Bu grupta bulunanlar aylık 250 YTL taksitle anahtar teslimini izleyen aydan itibaren ödemeye başlayacak."

Bu bizim farkımız
"Bu bizim farkımızdır" diyen Erdoğan, TOKİ’nin şu ana kadar yaptığı toplam konut sayısının 230 bine ulaştığını, yılsonuna kadar bunun 250 bini bulacağını da söyledi. Bunlardan 130 bininin teslim edildiğini de belirten Erdoğan, "hamdolsun evlerine yerleşenler gayet huzurlu, bizlere dua da ediyorlar. Ufak tefek eksiklerimiz oluyordur; ama çevre düzenlemesi, okulu mabedi, alış veriş merkezleriyle, sosyal donatılarıyla TOKİ kentlerimize değişim getiriyor" diye konuştu.

Okul servis ücreti kadar
Erdoğan, 250 YTL taksiti anlatırken de bunun okul servis ücreti kadar olduğuna dikkat çekerek, "Servis parasıyla evinizin taksitini ödüyorsunuz, böyle bir dünyayı hazırlıyoruz, farkımız bu" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/250-ytl-taksitle-3-milyar-ytllik-ev-satacagiz_53278.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • nasıl başvuracağız? suatseker79@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!