Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

AKP’den 2B İçin Yeni Öneri

“2B’yi Buzdolabına Koyduk, Bakanlık Çalışma Yapıyor”

“2B’yi Buzdolabına Koyduk, Bakanlık Çalışma Yapıyor”

Zaman
“2B’yi Buzdolabına Koyduk, Bakanlık Çalışma Yapıyor”

aşbakan Recep Tayyip Erdoğan, orman vasfını yitiren arazilerin kullanıma açılması için gündeme getirilen ve ‘2B Yasası’ olarak adlandırılan yasanın ‘buzdolabına kaldırıldığını’, ancak Çevre ve Orman Bakanlığı’nın bu konuda bir çalışma geliştirdiğini söyledi.

Ankara Sanayi Odası’nda düzenlenen vergi ödeyenler ödül töreninde yaptığı konuşmada Erdoğan, 2B konusunda Parlamento’da işbirliği oluşturamadıklarını, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in de tasarıyı daha önce Meclis’e iade ettiğini hatırlattı. Konunun yalnızca kasaya para girişi olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirten Erdoğan, bu yolla devletin yasa dışı hizmet vermesinin de ortadan kaldırılmasının amaçlandığını söyledi. Erdoğan ayrıca, Kurumlar Vergisi Yasası taslağında kaldırılması öngörülmesine karşın, organize sanayi bölgelerinde vergi muafiyetinin sürdürüleceğini bildirdi. Maliye Bakanlığı tarafından Başbakanlık’a sevk edilen taslakta, vergi oranının 2006’dan itibaren yüzde 30’dan yüzde 20’ye düşürülmesi ve istisnaların kaldırılması öngörülüyor. Kıdem tazminatı konusunda yasal düzenleme yapmak için çalışmaların devam ettiğini belirten Erdoğan, işçi ve işvereni mağdur etmeyecek bir düzenleme üzerinde çalışıldığını aktardı. Erdoğan, İşsizlik Sigortası Fonu’nu da yararlı hale getirmek için çalışmalar yapılacağını dile getirdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da başarıyla sürdürülen mali disipline zarar vermeden ekonomi programında ince ayarlar yaparak müteşebbislerin sıkıntılarına çözümler geliştirilmesi gerektiğini dile getirdi. Hisarcıklıoğlu, istihdam sorununu çözmek için istihdam maliyetlerinin azaltılmasını, istihdamı cezalandıran değil ödüllendiren bir yaklaşımın benimsenmesini beklediklerini ifade etti. ASO Başkanı Zafer Çağlayan da 2005 ekonomisine ilişkin makro hedeflere ilişkin menfi tek bir sözlerinin bulunmadığını belirterek, “Enflasyon düşmüş, reel faizlerde iniş görülmüş, borçlar çevrilebilir hale gelmiş, borçların vade yapısı değişmiştir.” diye konuştu. 7 bakanın katıldığı törende daha sonra toplam 3.009 üyesi bulunan odanın 43 üyesine ödül verildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2byi-buzdolabina-koyduk-bakanlik-calisma-yapiyor_40457.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!