Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AKP’den 2B İçin Yeni Öneri

AKP’den 2B İçin Yeni Öneri

NTVb>2B olarak adlandırılan, orman vasfını yitiren arazilerile ilgili, yeni bir öneri gündeme getirildi. AKP’li Fikret Badazlı’nın kanun teklifi, bu konuda asıl düzenleme yapılana kadar, açılmış davaların durdurulmasını öngörüyor.

AKP Antalya Milletvekili Fikret Badazlı’nın Meclis Başkanlığı’na sunduğu kanun teklifi, Orman Kanunu’nda değişiklik öngörüyor. Buna göre, 2B kapsamında bulunan yerler hakkında, bu konuda yasal düzenleme yapılıncaya kadar, Hazine tarafından, bu yerlerin ‘orman sınırları dışına çıkarılan yerlerden olduğu’ iddiasıyla, tapu iptali ve tescil, müdahalenin önlenmesi ve yıkım davaları açılmayacak.

Öneriye göre açılmış davaların başvurusuna bakılmak suretiyle, takibinden vazgeçilecek. Bu nitelikteki yerler hakkında, hazine lehine verilip kesinleşen, ancak gereği yerine getirilmeyen kararların infazı da, ertelenecek. Bu yerler hakkında yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar, askı süreleri hariç, ilgili kanunlardaki zamanaşımı ve hak düşürücü süreler, Hazine açısından işlemeyecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akpden-2b-icin-yeni-oneri_43611.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!