Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

3 Bin 500 Dönümlük Lara İçin Son Gün

3 Bin 500 Dönümlük Lara İçin Son Gün

Sabah Gazetesi
3 Bin 500 Dönümlük Lara İçin Son Gün

ntalya'nın ciğeri Lara'nın kaderi belli oluyor. Bakanlık tarafından tahsise çıkarılan Lara Kent Parkı için teklifler bugün alınıyor. 4.6 milyon YTL'den açık artırmaya çıkarılacak 3 bin 500 dönümlük alanda, 70 bin metrekarelik yapıya izin verilecek.

3 bin 500 dönümlük Lara 4.6 milyonla açık artırmada
Turizm Bakanlığı tarafından 6 Mart 2006 tarihli ilanla tahsise çıkarılan 3 bin 500 dönümlük Lara Kent Parkı'nın kaderi bugün belli oluyor. Bakanlığın yatırım ve işletmeler genel müdürü Şenol Aydemir, 3 bin 500 dönümlük Lara Kent Parkı için 306.2 milyon YTL yatırım bedeli belirlendiğini söyledi. Lara'nın tahsisini almak isteyen firmaların en az bu yatırım bedeliyle alana talip olacaklarını belirten Aydemir, "İhaleye Kanunu'na tabi tutulmayacak tahsis, açık arttırma yöntemiyle yapılacak. Açık arttırma ise yatırım bedeli olan 306.2 milyon YTL'nin binde
15'i olan 4,6 milyon YTL'den başlayacak" dedi.

10 günde sonuçlanır
Lara Kent Parkı'nın tahsisiyle birçok firmanın ilgilendiğini belirten Aydemir, "Birçok firma 5 milyon YTL karşılığında 'Tahsis Şartnamesi' aldı. Ancak şu ana kadar teklif dosyası veren olmadı. Genelde teklifler son gün verilir. Tekliflerin bugün gelmesini bekliyoruz" dedi. Firmaların tahsisle ilgili tekliflerini bakanlığa sunmasının ardından belirlenen "yatırımın yapılabilirliği" incelendikten sonra 10 gün içerisinde tahsisin netleşmesi bekleniyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Arazi Tahsis Daire Başkanlığı yetkilileri de yapılacak açık arttırmada Lara'nın tahsisiyle "Antalya için en güzeli"nin belirleneceğini vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/3-bin-500-donumluk-lara-icin-son-gun_44577.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!