Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

’3. Köprü de 2. Tüp Geçit de Yapılacak’

’3. Köprü de 2. Tüp Geçit de Yapılacak’

NTVlaştırma Bakanı Binali Yıldırım, üçüncü köprü ve ikinci tüp geçit konusundaki çalışmaların devam ettiğini söyledi. “İstanbul’un ihtiyacı neyse onu yapacağız” diyen Bakan, bu konudaki yetkiyi de, İstanbullular’dan aldıklarını ileri sürdü.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, üçüncü köprü ve ikinci tüp geçidi yapma konusundaki kararlılı olduklarını söyledi. Yıldırım, “İkinci tüp geçit, gerekirse üçüncü köprü... Yollar, denizden taşıma, ne yaparsan İstanbul’a yakışır. Çalışmalar sürüyor, hazırlıklar sürüyor, bitince daha geniş şekilde sizler vasıtasıyla İstanbullular’la paylaşacağız” diye konuştu.

Bakan, 3. köprünün yerinin kesinleştiğini de şu sözlerle açıkladı: “Bu konuda çok tartışma yok. Kuzeyde olacak, ikinci köprünün de kuzeyinde olacak. Buradaki amaç İstanbul içerisine gelen Batıdan doğuya, doğudan batıya transit trafiği şehir merkezine uğratmadan taşımak.”

Projelerin birbirinin alternatifi olmadığını söyleyen Bakan Yıldırım, her iki projenin de eş zamanlı yürütüldüğünü açıkladı. Yedi tepeye yedi tünel projesini de desteklediklerini belirten Ulaştırma Bakanı, köprü geçişleri konusunda da sürücüleri uyardı.

Yıldırım, “Nakit geçişi sınırlandırıyoruz. OGS geçişinde teşvik edici tedbirler alınıyor. 3 Nisan itibariyle bu uygulanacak. Bunun için PTT’ye yetki verdik. PTT Pazartesi gününden itibaren bütün şubelerinden, OGS cihazını satacak” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/3-kopru-de-2-tup-gecit-de-yapilacak_42968.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!