Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Üçüncü Köprü İçin İhale Süreci Başladı

Üçüncü Köprü İçin İhale Süreci Başladı

Radikal Gazetesi
2 Üçüncü Köprü İçin İhale Süreci Başladı Fotoğraf: Mesut TUFAN

br/> İhtiyaç olup olmadığı tartışılan, güzergâhı konusunda çeşitli görüşler ortaya atılan Boğaz'a üçüncü köprü için düğmeye basıldı. İstanbul Üçüncü Boğaziçi Köprüsü ve İzmit'e asma köprü yapımıyla ilgili ihale süreci başladı.

Üçüncü Boğaziçi Köprüsü ile İzmit Körfezi'ne inşa edilmesi planlanan asma köprü ihalelerinin bu yıl sonuna kadar yapılması hedefleniyor. Yatırım boyutlarının büyük olması ve ihale prosedürünün uzamasını göz önünde bulundurarak çalışmaları başlatan Karayolları Genel Müdürlüğü'nün, İstanbul Üçüncü Boğaziçi Köprüsü ile İzmit Körfez Geçişi ihalelerine bu yıl içinde çıkması bekleniyor.

Uluslararası düzeyde yapılacak her iki ihaleye ilişkin tekliflerin de 2007 yılı içinde alınması öngörülüyor. İki projenin de 'yap-işlet-devret' modeliyle gerçekleştirilmesi planlanıyor. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ilk aşamada yapıma ilişkin finansman modellerinin araştırılması ve ön projelerin hazırlanması işlerine yönelik danışmanlık hizmetleri ihalesi açılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ucuncu-kopru-icin-ihale-sureci-basladi_44445.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • arkadaslar bu köprü bize sart. YANITLA
  • Değerli Dostlar; Kendim 40 seneye yakın Almanya'da çalışmaktayım. 3. Boğaz Köprüsü hepimizi son derece sevindiren bir gelişme. Benim dileğim şayet bir şekilde olanak olur da bu proje çerçevesinde bir şekilde bir iş olanağı (Almanca Tercümanlık olabilir, Objekt Menajerliği- Facility Manager anlamında- bunun eğitimini aldım- her türlü Şantiye çalışmalarında-Türkiyede iken Bayındırlık Bakanlığında görev yapmış idim) olabilirse ve bu konuda destek olanaklarınız var ise bana yardımcı olmanız beni son derece mutlu edecektir. Dostca selamlarımla Nail Yüksel İnş Tek. Objekt Menajeri YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!